Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napinacz nastawnik łańcucha wałków rozrządu nr. 058 109 088


kosiorpiotr1979

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem w silniku 1.8t bfb napinacz łańcucha wałków rozrządu bo w oryginalnym rozpadl się ślizg. Napinacz kupiłem na allegro niby oryginalny za 800zl z łańcuchem. Napinacz wytrzymał 15 tysięcy i zaczął grzechotac. Wymieniłem na zakupiony w Niemczech firmy vaico i wytrzymał 7tys i zaczyna grzechotac. Dodam że jeżdżę na oleju vavoline 5w30, zmieniam co 10 tys. Autem jeżdżę spokojnie nie katuje silnika.

Miska olejowa była ściągana czyszczony smog od pompy i miska. Ciśnienia oleju nie sprawdzałem bo 2 mechaników odpalało auto bez pokrywy zaworów i stwierdzili że widać że ciśnie jest ok i nie chcieli nawet mierzyć.

Auto ma 195tys oryginalnego przebiegu. Rozmawiałem w serwisie audi i powiedziano mi że muszę kupić oryginalny napinacz za 2200zl i będzie ok. Boje się że wydam te pieniądze i dalej będzie problem.

 

Co wy na to , jakie są wasze opinie i doświadczenia

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo ja kupowałem napinacz vaico i zrobiłem na nim już ok 15tkm i jest spokój i cisza a na poprzednim napinaczu na rozgrzanym oleju klekotal jak diesel , cała zimę wytrzymał i podczas odpalania rano również nawet nie zabrzeczal . 

Olej motul 5w40 x cess 

Skoro siadają Tobie tak szybko te napinacze sprawdziłbym ciśnienie oleju bo tutaj może być główny winowajca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...