Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Twarde przewody hamulcowe tył


muchachos13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na przeglądzie wyszło, że mam do wymiany elastyczne przewody hamulcowe z tyłu, te przy belce (nr.10). Dzisiaj próbowałem ogarnąc sprawę lecz oczywiście jest problem z odkręceniem łączenia między przewodem twardym (nr. 6) a elastycznym (nr.10)). Jak prawa strona puściła tak lewa jest niestety zapieczona, ponadto miejscami czarna otulina zeszła i rdza wdała się w przewód, nie wygląda to zbyt ufnie. Nakrętka rusza się wraz z przewodem stalowym. Nie obejdzie się pewnie bez cięcia i dorabiania przewodu miedzianego (a może niklowo-miedzianego?). Po powrocie do domu etka i:

f91ea0f4eb2e897dmed.jpg

 

Myślałem, że biegnie bezpośrednio do pompy ABS a wg. etki jest łączenie (nr 4 <-> 6 & nr. 7 <-> 5). I pytanie - w którym miejscu? Jest gdzieś schowane czy też pod podwoziem i nie mam co liczyć na odkręcenie?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez muchachos13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odkręcania to porządne szczypy/rurcęgi/kombinerki cokolwiek znajdziesz (na końcu elastycznego jest metalowa końcówka) i dzida, ukręcisz to ukręcisz bywa. Zestaw do zarabiana przewodów metalowych +/- 70 zł (ja tyle dałem za zestaw YATO).

Złącza między przewodami idą po podłodze, czytaj między podłogą a osłonami termicznymi, jak nie masz cierpliwości i wyobraźni to bez odkręcania kawałka układu wydechowego się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...