Treść opublikowana przez muchachos13
-
[AFN] Spadek ładowania między alternatorem a aku
Witam. Mam problem w swoim AFN. Pomiary ładowania: Na klemach: bez obciążenia - 13.7-13.8 pod obciążeniem - 13 - 13.5 Pomiar bezpośrednio na aku: bez obciążenia - 14.3 pod obciążeniem - 14.1 Pierwsza myśl - wyczyścić klemy. Wyczyszczone i przesmarowane smarem do klem firmy WURTH. Bez rezultatu. Przeczyszczone również połączenie między akumulatorem a karoserią (masa) znajdujący się pod aku - bezskutecznie. Brak mi już pomysłów. Dodam, że ładowanie nie jest cały czas takie samo tj. czasami potrafi być 13.7, czasami 13.2. Jest bardzo duża rozbieżność. Pozdrawiam
-
Otwieranie kluczykiem drzwi
Witam. Posiadam ori centralny zamek z prostym kluczkiem - 2 przyciski. Nie wiem czy tak było fabrycznie ale po jednym klikniecie przycisku otwieraja się tylko drzwi kierowcy, ponowne kliknięcie to otwarcie reszty drzwi. Da się to jakoś zmienić np. vagiem aby po jednym kliknięciu otwierały się wszystkie drzwi? Pozdrawiam
-
[AFN] Pompa wody - silikon?
Witam. Między nową pompą wody a blokiem znajduje się uszczelka. Dawać dodatkowo na to masę Dirko czy uszczelka w zupełności wystarczy? Jaki powinien być moment dokręcania? Pozdrawiam
-
Brak świateł stop
Witam. Znikneły mi światła stop. Sprawdzone: -żarówki dobre (tylne światła świecą, nie ma tylko stopu) -bezpiecznik 13 dobry -czujnik stopu sprawny - sprawdzany VAGiem, a blokach pomiarowych grupa 006, przy nie wciśniętym pedale 000, przy wciskaniu 010.
-
[AFN] Numer części - wąż chłodniczy
Super, dzięki bardzo za pomoc
-
[AFN] Numer części - wąż chłodniczy
Numer 35
-
[AFN] Numer części - wąż chłodniczy
Nie ma tam tych węży, są na rysunkach a nie ma do nich numerów, sprawdzane już wczesniej
-
[AFN] Numer części - wąż chłodniczy
Witam. Przejrzałem układ chłodzenia i znalazłem agonalny wąż nadający się do wymiany na już, rozpada się w rękach. Ciągnie się od od chłodnicy oleju -> trójnik -> od trójnika idzie w stronę skrzyni biegów i wylatuje chyba do nagrzewnicy (właśnie ta część jest do wymiany). Poszukuję numery części lub dobrego zamiennika Pozdrawiam
-
Twarde przewody hamulcowe tył
Witam. Na przeglądzie wyszło, że mam do wymiany elastyczne przewody hamulcowe z tyłu, te przy belce (nr.10). Dzisiaj próbowałem ogarnąc sprawę lecz oczywiście jest problem z odkręceniem łączenia między przewodem twardym (nr. 6) a elastycznym (nr.10)). Jak prawa strona puściła tak lewa jest niestety zapieczona, ponadto miejscami czarna otulina zeszła i rdza wdała się w przewód, nie wygląda to zbyt ufnie. Nakrętka rusza się wraz z przewodem stalowym. Nie obejdzie się pewnie bez cięcia i dorabiania przewodu miedzianego (a może niklowo-miedzianego?). Po powrocie do domu etka i: Myślałem, że biegnie bezpośrednio do pompy ABS a wg. etki jest łączenie (nr 4 <-> 6 & nr. 7 <-> 5). I pytanie - w którym miejscu? Jest gdzieś schowane czy też pod podwoziem i nie mam co liczyć na odkręcenie? Pozdrawiam
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Cena też korzystniejsza. Dzięki za odpowiedz
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
AFN -> Motul 5W40 X-CESS vs Valvoline Synpower 5W40?
-
[AFN] Sprzęgła alternatora do wersji bez
Czyli do tego alternatora nie ma mozliwosci montazu sprzegiełka?
-
[AFN] Sprzęgła alternatora do wersji bez
Samochód kupiony pół roku temu, nic mi nie wiadomo o jakichkolwiek zmianach. Wg. numerów z alternatora w nim jest zwykłe kółko.
-
[AFN] Sprzęgła alternatora do wersji bez
Witam. Poszukuję informacji czy mogę zamontować sprzęgło alternatora do wersji bez. Moja A4 z końca 96'. Alternator 120A: BOSCH 0 123 510 008 AUDI 028 903 027G Ewentualnie proszę o podanie sprzęgiełka które podpasuje to alternatora. Pozdrawiam
-
Skrzypienie deski rozdzielczej
Super wszystko jasne. Dzięki
-
Skrzypienie deski rozdzielczej
A jeśli mam radio ori delta i nie mam po bokach zaslepek?
-
Skrzypienie deski rozdzielczej
Chodzi o panel srodkowy? Żeby go zdjąć należy tylko podważyć plastik?
-
Skrzypienie deski rozdzielczej
Witam. Mam problem ze skrzypieniem deski rozdzielczej na dołkach. Mam tak od kupna samochodu, skrzypienie dochodzi z okolic środkowych kratek nawiewu (?). Jak mocowana jest deska przy podszybiu? Może poprzednicy przy zdejmowaniu deski nie trafili w jakieś zaczepy? 1.Powiedzcie mi czy kratki przy szybie (na zdjeciu nr.1) są włożone na wcisk (czy da się je w ogóle wyjąć)? 2. Środkowe kratki z tego co wiem wyjmuje się przed delikatne podważenie (nr.2) ? 3. Panel środkowy. Cały plastik panelu jest na zatrzaskach czy ukryte są gdzieś śrubki (nr.3)? Pozdrawiam
-
Logi AFN - prośba o sprawdzenie - nowe auto
Mam rozumieć, że chodzi o gruszkę turbiny?
-
Logi AFN - prośba o sprawdzenie - nowe auto
Dodane brakujące logi.
-
Logi AFN - prośba o sprawdzenie - nowe auto
Przepraszam, już naprawiam błąd - idę do powitalni. Proszę o przeniesienie tematu to odpowiedniego działu bo nie mam chyba odpowiednich uprawnień do takich rzeczy. PS. Logi uzupełnione
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witajcie koledzy forumowicze jako, iż zakupiłem Audi A4 B5 z AFN pod maską nastąpiła rejestracja na forum. Mam nadzieję na bezawaryjną eksploatację i zdobywanie wiedzy Pozdrawiam Maciek
-
Logi AFN - prośba o sprawdzenie - nowe auto
Witam. Jako, że kupiłem AFN bardzo proszę o przeanalizowanie logów, może wyjdzie cos do roboty. Błąd jest jeden o nr. 00575. EGR zaślepiony. Dynamiczne: Grupa 003 -> http://vaglog.pl/log-003_7bewO3.html Grupa 004 -> http://vaglog.pl/log-004_4ZxTGY.html Grupa 008 -> http://vaglog.pl/log-008_8MDpn.html Grupa 010 -> http://vaglog.pl/log-010_Jzmd8d4.html Grupa 011 -> http://vaglog.pl/log-011_sC224Yn.html Statyczne: Grupa 001 -> http://vaglog.pl/log-001_990Hjh.html Grupa 003 -> http://vaglog.pl/log-003_7CUidU.html Grupa 004 -> http://vaglog.pl/log-004_74pAJb.html Grupa 013 -> http://vaglog.pl/log-013_l47j6z.html BS: Grupa 000 -> http://vaglog.pl/log-000_2fHquX.html Grupa 003 -> http://vaglog.pl/log-003_t6S188R.html Grupa 004 -> http://vaglog.pl/log-004_3vr5i2q.html Pozdrawiam