Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b8 montaż nie fabrycznych czujników parkowania przód


Patrykjagoda

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Myślę zamontować przednie czujniki parkowania nie fabryczne. Posiadam Panel z tylko ESP ale zakupiłem już z pdc i ESP. Chcę wykorzystać fabryczny włącznik do złączenia nie fabrycznych czujników na przód. Oraz zamontować głośnik oryginalny z przodu buzzer który już również mam. Teraz wszystko mam poza tym wlacznikiem. Jak mogę wpiac żeby przycisk się podświetlal po włączeniu i włączal i wyłączal pdc przód? które piny muszę wypuścić do centralki nie fabrycznej

pobrane.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj schemat włącznika, może ci pomoże. Sprawdź czy masz tam 8 pinową kostkę bo nie wiem czy dobry schemat zapodałem.  

PS. Włącznik prawdopodobnie przy włączeniu zwiera pin 1 z masą, aby podłączyć pod to nie ori moduł, proponuje zastosować przekaźnik sterowany masą po przez ten włącznik, przekaźnik steruje plusem który idzie na moduł i kontrolkę włącznika, czyli jak na 2 schemacie.

4040fd98d6a9d52db1aa2b01371a12aa.png

a1563587cce7e865f19edd11cc7fcf02.png

Ori buzzer jest podłączony tak jak na schemacie, jeśli nie masz wyprowadzeń w centralce na zewnętrzny głośnik to bez rzeźby centralki nie da rady.

a7a63d07f95fa68f65746b7109deaea0.png

Edytowane przez adrian242424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerost formy nad treścią. Nie spotkałem się z żadnymi niefabrycznymi czujnikami, które byłby choćby w 50% tak skuteczne jak te ori.

Nie mówiąc już o takich kwestiach jak wizualizacja czy wyciszanie audio.

Jak poszukasz to ori części można kupić w rozsądnych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież 4 czujniki z kawałkiem wiązki kupisz już za 100-150zl. Moduł za 200 przy czym swój możesz sprzedać. Wiązke uszyć to też nie jest duży problem. A jak Komornik powiedział działa to jak ori i dużo lepiej niż dokładane. Poza tym na oryginalnych uchwytach i na zderzaku się licuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy kolega Patryk jagoda ma przystosowany zderzak przedni pod pdc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...