Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[a4 afn] Jak wymieni filtr powietrza.


Gość pkadlub

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o podpowiedź jak wymienic filtr powietrza w a4 AFN ( 1,9 TDI z 1996 ).

Co rozkręcic i jaki filtr kupic?

filtr:

FILTRON - AP063/1 - 25zł

MANN - C27154/1 - 55zł

HENGS - E175L - 35zł

jak dobrze pamiętam odpinasz cztery zapinki na obudowie (w około obudowy) po uwczesniejszym zdjęciu elementu plastikowego (nr 20 na rys.) doprowadzającego powietrze do obudowy filtra

0g662rxeda91lx2tm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie FILTRONA to straszny shit

Weź kup manna albo knechta

zgodze sie z tobą co do filtra paliwa czy oleju

ale w przypadku filtra powietrza to bez znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie FILTRONA to straszny shit

Weź kup manna albo knechta

zgodze sie z tobą co do filtra paliwa czy oleju

ale w przypadku filtra powietrza to bez znaczenia

Pod warunkiem że ci wejdzie w obudowe , miałem kiedys taki przypadek że kupiłem filtr powietrza FILTRONKA naszego kochanego do nissana odkręciłem obudowe wyjąłem stary wkładam nowy polski produkt i co ?? niestety niepasuje nieda się zaknąc obudowy poprostu SHIT do potęgi. Następnie kupiłem do mojej audiczki filtr paliwa też filtrona i co się okazało że na zaworze podgrzewacza paliwa syczy jak obłąkany po prostu zamały jest oring.Ludzie strzeżcie sie tej firmy. Kupiełm sobie oryginał w ASO i śmiga jak należy a byl tylko 48 zł droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie FILTRONA to straszny shit

Weź kup manna albo knechta

Co wyscie sie tak uparli na tego filtrona? Ja nigdy zlego slowa o nim nie uslyszalem.

Oczywiscie wieksza renome maja filtry Knechta ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że ci wejdzie w obudowe , miałem kiedys taki przypadek że kupiłem filtr powietrza FILTRONKA naszego kochanego do nissana odkręciłem obudowe wyjąłem stary wkładam nowy polski produkt i co ?? niestety niepasuje nieda się zaknąc obudowy poprostu SHIT do potęgi. Następnie kupiłem do mojej audiczki filtr paliwa też filtrona i co się okazało że na zaworze podgrzewacza paliwa syczy jak obłąkany po prostu zamały jest oring.Ludzie strzeżcie sie tej firmy. Kupiełm sobie oryginał w ASO i śmiga jak należy a byl tylko 48 zł droższy.

jak sam zauwazyles "kiedys" i widocznie nadal zyjesz przeszłością i nie masz pojęcia iż jakość sie zminiła, nie jestem jakimś fanem filtrona ale odrobine Cie oświece :

po pierwsze FILTRON dostarcza filtry na "pierwsze wyposażenie" między innymi do takich firm jak: FORD, VOLKSWAGEN, SEAT, GM, FIAT, LAND ROVER, MG ROVER, DAEWOO

po drugie ponad połowę wyrobów eksportuje m. in. do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii, Szwecji, Szwajcarii, Rosji, Włoch, Bułgarii, Czech, na Ukrainę, Węgry oraz do Ameryki i Afryki

po trzecie jest "Liderem Polskiego Biznesu" oraz "Finalistą Polskiej Nagrody Jakości".

tak wiec mysle iz Twoje stare doświadczenia sa historią i nie mają nic wspolnego z obecnymi czasami :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec mysle iz Twoje stare doświadczenia sa historią i nie mają nic wspolnego z obecnymi czasami :cool:

Faktycznie mnie oświeciłeś , a ta przeszłość z filtrem paliwa to 3 miesiące wstecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mnie oświeciłeś , a ta przeszłość z filtrem paliwa to 3 miesiące wstecz

wniosek jest jeden

jestes strasznym pechowcem :mrgreen:

sprzedaje tego co dziennie naprawde sporo (hurt i detal) i nie mam zupełnie żadnych niezadowolonych klientów (no chyba ze kilka tysięcy klientów i kilkuset stałych odbiorców jeszcze nie zauważyła wad) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie FILTRONA to straszny shit

Weź kup manna albo knechta

filtron jest tani i dobry ..... ;-)

poza tym przy czestej zmianie nie ma to znaczenia ... (ja wymieniam co 5 tys km :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie FILTRONA to straszny shit

Weź kup manna albo knechta

filtron jest tani i dobry ..... ;-)

poza tym przy czestej zmianie nie ma to znaczenia ... (ja wymieniam co 5 tys km :twisted: )

filtr powietrza co 5 tys???nie za czesto?? :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie FILTRONA to straszny shit

Weź kup manna albo knechta

filtron jest tani i dobry ..... ;-)

poza tym przy czestej zmianie nie ma to znaczenia ... (ja wymieniam co 5 tys km :twisted: )

filtr powietrza co 5 tys???nie za czesto?? :grin:

nie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie FILTRONA to straszny shit

Weź kup manna albo knechta

filtron jest tani i dobry ..... ;-)

poza tym przy czestej zmianie nie ma to znaczenia ... (ja wymieniam co 5 tys km :twisted: )

filtr powietrza co 5 tys???nie za czesto?? :grin:

nie :twisted:

dla mnie szkoda kasy uszczesliwiac autko na sile bez potrzeby :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie FILTRONA to straszny shit

Weź kup manna albo knechta

filtron jest tani i dobry ..... ;-)

poza tym przy czestej zmianie nie ma to znaczenia ... (ja wymieniam co 5 tys km :twisted: )

filtr powietrza co 5 tys???nie za czesto?? :grin:

nie :twisted:

dla mnie szkoda kasy uszczesliwiac autko na sile bez potrzeby :lol:

nieem czy usczesliwiam na sile .... powiem Ci ze po tych 5000 tys filterek nie wyglada juz za specjalnie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtrona to nie mogę złego słowa powiedzieć. Posiadam AJM i poprzednio siedział filtr manna a kupiłem Boscha za ok. 37 zł bo był 2 zł droższy od Filtrona. Powiem że filtr manna lepiej sie "prezentował" ma taką usztywniającą poprzeczkę a Bosch tego nie ma i widziałem filtr do benzynowej B4-ki filtrona i tez mial takową poprzeczkę.

Co do motażu to (bynajmniej tak u mnie jest): odkręcasz 2 śrubki od plastiku kierującego powietrze tego nad chodnicą. Odkręcasz osłone. Zdejmujesz 4 zatrzeaski i unosisz obudowę. Dobrze mieć pod ręką odkurzacz i resztki piasku czy liści wyssać. Zamontować nowy dobrze go układająć i dokładnie przyłożyć obudowę i zatrzasnąc zapinkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...