Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 1.9TDI BKE - wyciek płynu hamulcowego przy wysprzęgliku?


lewiatan1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Forumowiczów, 

W dniu dzisiejszym stała się rzecz bardzo przykra, moja czarna lalunia zaniemogła. Podczas stania w korku i zmiany biegów bez większego ostrzeżenia pedał został w podłodze :(
Udało mi się wrzucić pierwszy bieg zjechać na pas zieleni. Maska w górę widzę wyciek mokra lewa strona komory silnika i osłona przegubu, odczekałem aż korek się rozładuje i samochód przestygnie, wsiadałem odpaliłem udało mi się wrzucić bieg i nawet zmienić go na 3 i jakoś dojechać do domu. Niestety po tej przejażdżce płyn w układzie spadł poniżej minimum.  Na parkingu maska w górę i namierzałem, dywaniki w kabinie suche, przy pedale (pompce sprzęgła) - sucho. Natomiast pod maską mokro, zacząłem nurkować no i znalazłem wyciek, płyn aż tryskał podczas wciskania sprzęgła z tak jakby z łączenia rurki/węża idącego od wysprzęglika do pompki sprzęgła - tak mi się wydaje, że to jego droga i to ten przewód/rurka. Zresztą zobaczcie sami. Zdjęcie poniżej. 

Teraz moje pytanie co padło Waszym zdaniem? Rurka/Wąż?  Jak tak, to ktoś wie jak on się dokładnie nazywa? albo nr? Bo pytanie wujka google o różne frazy nie przyniosły rezultatu. 
W carprogu znalazłem nr 8E1721465AJ - ale tylko wyniki na zagranicznych stronach :/ 

A może wysprzęglik? 

Na zdjęciu zaznaczone skąd pluło płynem i to mocno. 

Jakieś opcje?
Dużo pracy samemu? Bo tu na miejscu w GD nie mam zaplecza, a do domowego garażu 200km i teraz chyba zostanie mi tylko znachor - zna ktoś jakiegoś w Gdańsku godnego zaufania? 

Pozdrawiam, 
Darek 

 

 

Screenshot_2017-05-17-20-41-59-196_com.miui.videoplayer.png

 

 

Rozwiązano! 

Ciekło na łączeniu, wymiana oringu i ponowne założenie zabezpieczenia oraz uzupełnienie płynu i odpowietrzenie układu rozwiązały problem. 

Pozdrawiam, 
Darek 

Edytowane przez lewiatan1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jednak potrzebuję wsparcia.  

Po problemie jaki opisywałem w poprzednim poście pojawił się inny.  Otóż problem z odbijaniem pedału sprzęgła.  

Problem pojawia się tylko podczas odpalania silnika z wdepnietym sprzęgłem (ale nie za każdym razem) -  wciskam pedał odpalam silnik pedał odbija do połowy i stoi,  muszę go wtedy podciągnąć nogą i już wtedy chodzi dobrze w czasie jazdy czy to długa trasa czy krótka.  

Dodam,  że odpowietrzałem sprzęgło już x razy tradycyjnie i 2 razy przy użyciu sprzętu.  

Następnie jak to nie pomagało wymieniłem pompę sprzęgła -  dlaczego ją? Bo słychać było delikatne skrzypienie w niej.  

Wysprzęglik wyjęty ze skrzyni suchy bez wycieków i wygląda,  że pracuje ok. 

Układ odpowietrzony kilkukrotnie po wymianie pompy.  

Natomiast problem z nieodbijającym do końca pedałem pozostał.  

Wie ktoś co może być problemem?  

Pozdrawiam, 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Podczas odpowietrzania sprzęgła na wciśniętym pedale wydaje mi się,  że jest jakieś dziwnie duże ciśnienie w układzie ponieważ jest problem z odkręceniem odpowietrznika.  Po puszczeniu pedału odkręca się bez większych problemów.  

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez lewiatan1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak,  ale przy tylu próbach powinno się udać no nie?  

Naprawdę nie wiem w czym jest problem.  Dziwi mnie to,  że sprzęgło nie odbija tylko przy odpalaniu samochodu.  A właściwie to odbija do połowy i muszę podciągnąć pedał nogą.  Gdy go nie podciągnę to sprzęgło jest bardzo ostre.  Po podciągnięciu jest ok,  łapie w porządku.  

Jedyne co jeszcze zauważyłem to,  że pedał raz chodzi bardzo miękko,  raz pedał jest mocno twardy i wciskając sprzęgło mam wrażenie,  że wciska się hamulec,  przy czym zawsze sprzęgło łapie elegancko,  nie ma problemów ze zmianą biegu itp.

Powoli tracę już nadzieję,  może taki urok mojej laluni.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...