Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z regulacją wysokości świateł


medyczny.ratownik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi::audi::a4fan::ON: wszystkich , z góry przepraszam jak zadaje pytanie a taki temat juz jest .

Mam problem z regualcją wysykości świateł w Audi A4 1.9 TDi 110 KM AVANT z 1997 roku .Nabyłem samochód ale nie było przełącznika regulacji świateł mijania .To co wiem to chyba nie ma silniczków do regualcj wysokości.Posiadam reflektory 3 w 1 czyli halogen, mijania i drogowe w jednej lampie.Mam trochę problem bo ludzie migają i widać że razi ich ,wyregulowałem manualnie ale jak w avanta załaduję coś to jest problem znowu .

To co wiem nie miał świateł ksenonowych .

Proszę o pomoc jak mogę zamontować regualcję świateł jak poprowadzić kable do przełącznika.Pozdrawiam i proszę o ewentualne pytania z mojej dziedziny czyli Ratowania ludzkiego życia także udzielę informacji .dzieki za odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o regulacje,to moze najprosciej bedzie podjechac do jakiegos mechanika,zeby obejrzal lampe i stwierdzil,co jej tak na prawde dolega,moze tylkosie cos odlaczylo,z tego co wiem wszystkie modele posiadaja regulacje wysokosci-manualna

a jesli chodzi o Twoja dziedzine-zaloz watek z opisem pewnych procedur w dziale na kazdy temat-na pewno sie przyda... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, chyba się nie wyspałem bo za bardzo nie kumam co napisałeś :blink:

Masz może regulację wysokości świateł w środku - o lewej stronie od kierownicy :?:

Jeżeli tak to sprawdź czy są silniczki w lampach - jak zdejmiesz osłone do zmiany żarówki to na dole powinieneś zauważyć.

Sprawdź, napisz co jest to będziemy dalej myśleć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarko kolega ma rocznik 97 wiec rególacje ma na konsoli srodkowej pod kratkami nawiewów. przynajmniej tam powinna byc, no i w tych rocznikach było to seryjnie wiec jak nie ma pokrętła to mozliwe ze ktos wyjął i wsadził zaslepke. w takim razie trzeba wyjąc zaslepki i sprawdzic czy nie ma kostki pod nią i dodatkowo przepatrzec lampy czy są silniczki i instalacja w lampie tak jak radzisz kolego jarko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem B5 aby nie miało regulacji świateł :gwizdanie:

Może faktycznie masz, a problem tkwi w przysłowiowym kabelku i włączniku.

Silniczków na Allegro jest pod dostatkiem.

Szukaj A4 rozbiórka, A4 części i dzwoń pytając o te podzespoły. Naprawdę telefonicznie można ugrać dobre ceny.

Masz może regulację wysokości świateł w środku - o lewej stronie od kierownicy :?:

To trzeci guzik od prawej w konsoli środkowej jak poniżej:

7.jpg

a jesli chodzi o Twoja dziedzine-zaloz watek z opisem pewnych procedur w dziale na kazdy temat-na pewno sie przyda... :wink4:

Zrobiłem to ponad rok temu http://www.a4-klub.pl/smf/pierwsza_pomoc_na_miejscu_wypadku_bls-t18844.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, chyba się nie wyspałem bo za bardzo nie kumam co napisałeś :blink:

Masz może regulację wysokości świateł w środku - o lewej stronie od kierownicy :?:

Jeżeli tak to sprawdź czy są silniczki w lampach - jak zdejmiesz osłone do zmiany żarówki to na dole powinieneś zauważyć.

Sprawdź, napisz co jest to będziemy dalej myśleć :wink4:

Jarko kolega ma rocznik 97 wiec rególacje ma na konsoli srodkowej pod kratkami nawiewów. przynajmniej tam powinna byc, no i w tych rocznikach było to seryjnie wiec jak nie ma pokrętła to mozliwe ze ktos wyjął i wsadził zaslepke. w takim razie trzeba wyjąc zaslepki i sprawdzic czy nie ma kostki pod nią i dodatkowo przepatrzec lampy czy są silniczki i instalacja w lampie tak jak radzisz kolego jarko :D

Witajcie , dziękuję z góry za odpowiedzi ale wiem o czym piszecie i nie mam takiego przełącznika 0,1,2,3 jak to jest w załączonym obrazku. W zamian tego przełącznika mam taki sam jak do halogenów włączania. Natomiast obok mam działający przełącznik halogenów( lampy z wbudowanymi halogenami) a później ogrzewani szyby i awaryjne.Kupiłem już takie zestawienia i nie wiem czy może byly ksenony w roczniku 1997 i ktoś albo podmienił albo może był dzwon .Oczywiście jest także spryskiwacze reflektorów ale dziłają nie jak powinny z manetki tylko jak się podepnie zasilanie do pompki spryskiwacza (tej na górze ).Dzięki wielkie za porady i sugestie . Pozdrawiam

Acha i jeszcze nie mam na 100% silniczków regulacji ani żadnych wiązek kabli :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie włączają Ci się czasem spryski gdy naciśniesz ten "drugi" przycisk udający ten od halogenów :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie włączają Ci się czasem spryski gdy naciśniesz ten "drugi" przycisk udający ten od halogenów :cool1:

Witaj, no właśnie nie działają spryskiwacze świateł ja włącze ten drugi przycisk , nawet nie działają jak przytrzymam dłużej manetkę wycieraczek, Ten dodatkowy przycisk wogole nawet nie jest podświetlony i nie reaguje na nic.Dziwne nie wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...