Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd- resetowanie ustawień


heretyk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam nowe B9. Jak do tej pory ze względu na wysokie spalanie nie kasowałem od nowości przebiegu tymczasowego (paradoksalnie miałem w nim wyższy przebieg niż ogólny przebieg samochodu :)

Zauważyłem już dwukrotnie że przebieg wyzerował sie sam. Wygląda to w następujący sposób: prowadzę samochód i rozmawiam przez zestaw głośnomówiący.  Dojeżdżam na miejsce i parkuje. Wyłączam silnik i nadal prowadzę rozmowę.  Po ok 20 minutach (pewnie kiedy wyłącza sie podtrzymanie) w samochodzie słychać jakby odgłos spięcia. Wydaja mi się, że wskazówki skaczą i koniec. Trip jest zerowany, przebieg tymczasowy oraz czas i spalanie lecą od zera. 

Sama rozmowa telefoniczna nie jest przerywana.  Zakalam, że to błąd. Pytanie czy u kogoś też to występuje?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Powinno działać to w ten sposób:

Trip to zupełnie oddzielna sprawa od tego co masz w komputerze. Zerujesz przyciskiem po prawej stronie od kierownicy. Komputer z kolei ma dwie opcje - pamięć długookresowa - tutaj zerujesz wskazania manualnie oraz pamięć krótkookresowa - tutaj poza zerowaniem manualnym ona sama się zeruje. Mi się zeruje po ok. godzinie lub dwóch postoju.

A Audi nasze ma ogólnie kilka zabezpieczeń oszczędzania energii. I siedząc dłużej w aucie słychać co jakiś czas jak różne systemy się odłączają. Ja kiedyś z 7 takich odłączeń naliczyłem i w instrukcji to jest zapisane. Raz przygasają światła, później część diód, światła pozycyjnce na zewnątrz, ambiente, ekran, elektryka szyb itp., pozostałe lampki, w końcu nawet radio. Nie jest to spięcie, a normalne zgodnie z projektem oszczędzanie energii. Ale ani razu nie wyzerował mi się trip ani komputer przez to. Z resztą obie te rzeczy nie są ze sobą w żaden sposób powiązane więc dziwne to jak dla mnie.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie źle się wyraziłem, chodzi mi o zerowanie pamięci długookresowej.- czyli tej którą kasuje sie za pomocą przycisku po prawej stronie. Czyli  ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jestes pewien ze niechcacy nie skasowales przyciskiem na kierownicy (mozna albo wcisnac ok albo wskaznik w prawo) np. podczas odlaczania rozmowy i zdarzylo sie to kilka razy to ASO. Nie powinno to być. Ja mam często po kilka tygodni pamięć długookresową i nigdy sama się nie skasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kosmita napisał:

Jeżeli jestes pewien ze niechcacy nie skasowales przyciskiem na kierownicy (mozna albo wcisnac ok albo wskaznik w prawo) np. podczas odlaczania rozmowy i zdarzylo sie to kilka razy to ASO. Nie powinno to być. Ja mam często po kilka tygodni pamięć długookresową i nigdy sama się nie skasowała.

Na 200% nic nie wciskałem. Prowadziłem tylko przydługa rozmowę telefoniczną.  Stalo sie to dwa razy i dokładnie w takich samych okolicznościach.  Trochę słabo ze wartości sie zerowały, ale zakładam, że będzie info o błędach.  Niestety mam VCDS 15 a tym to to chyba żadnego sterownika nie zdiagnozuje...

Edytowane przez heretyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...