Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy można dolac płynu hamulcowego ?


Pandzior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem. Ubyło mi troche płynu hamulcowego i komputer daje mi o tym dobitnie znać co chwilę. W związku z tym mam pytanie, czy mogę uzupełnic płyn hamulcowy jakims kupionym na stacji, wszystko jedno jakim, czy musi byc taki jaki jest w układzie? Dopiero w piątek oddaje auto do mechaniora, a do tej pory umsze się jakoś przemieszczać do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź klocki czasami jak ubywa płynu to oznaka że się kończą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wymieniłem klocki i tarcze z przodu i z tyłu to płun prawie się przelał więc strzykawa i odessałem ok. 50ml. do buteleczki i na regał a przed wymianą było prawie min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można mieszać płyny serii Dot 3 i Dot 4 .Dot serii 5 jest niemieszalny z pozostałymi.Jak nie masz pewnosci co jest wlane to najlepiej wymien caly plyn na nowy i nie dolewaj pierwszego lepszego zakupionego płynu hamulcowego na stacji.Koszt wymiany plynu hamulcowego to ok.50-60 zl płyn chamulcowy powienien byc wymieniany srednio co 2 do 3 lat lub po przebiegu 50 -60 tys km. W miarę zużycia się klocków rozchodzą się tłoczki i potrzeba więcej plynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wymieniłem klocki i tarcze z przodu i z tyłu to płun prawie się przelał więc strzykawa i odessałem ok. 50ml. do buteleczki i na regał a przed wymianą było prawie min.

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

gratuluje pomysłów...... :sick3: :sick3: :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...