Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b5 Avant 1.9 TDI tiptronic, problem z 4 biegiem. Sterownik skrzyni ?


Matek154

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. :)

Piszę do was w sprawie problemu, który próbuje rozwiązać już przeszło miesiąc. Jestem posiadaczem auta audi a4 b5 1.9 TDI z automatyczną skrzynią biegów tiptronic. Problem moj wygląda nastepująco: Nie wchodzi mi bieg 4 w skrzyni. Gdy oddawałem auto do naprawy, to nie wchodził mi nawet 1 bieg, ale teraz kłopot sprawia tylko czwórka. Po próbie wrzucenia biegu, skrzynia szarpie, a po kolejnej próbie uruchamia się tryb awaryjny. jednak udaje się ten bieg wrzucić. 

Skrzynia była dwukrotnie wyjmowana i sprawdzana, mechanik stwierdził, że jak na 2000r. skrzynia jest w naprawdę dobrym stanie. Został w niej wymieniony kosz, oraz uszczelki.

 Co więcej dałem sprzęgło hydrokinetyczne do regeneracji, i zregenerowane zamontowano z powrotem do auta.  

Wymieniono również olej w skrzyni. 

Mimo wszystko,  czwórka nie wchodzi cały czas. I to mnie najbardziej zastanawia. Podczas naprawy mechanik powiedział mi, abym nie wkladał komputera pod siedzenie pasażera, ponieważ zbiera się tam woda, i kable były wilgotne. Czy to jest powodem tego, że auto ma problem ze zmiana biegu 4 ? 1,2 i 3 chodzą bez zarzutu, wsteczny również. proszę o odpowiedź, lub jakieś przydatne informacje na temat tego sterownika i podpiętych przewodów.

Pozdrawiam. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem ktoś kto wie o co chodzi robił skrzynie i nadal nie ma pomysłu czemu ten 4 bieg nie wchodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i bardzo dziękuję za odpowiedź. :) 

No właśnie powiedział mi że nie widzi problemu w skrzyni, że jest w bardzo dobrym stanie, wiec winny temu może być ten sterownik, do skrzyni. Piszę tu, bo chciałbym się dowiedzieć, czy serio to może być przyczyna ? 

Właśnie miałem przejażdżkę autem. tak z 3 km i z powrotem. Weszły wszystkie biegi. I nie cisnąłem mu mocno. Zaraz przejechałem się drugi raz tą samą trasą. I tym razem 4 już nie wchodziła. Było też tak, że 4 bieg niby wszedł i zaraz 5 bieg wchodził, po czym uruchamiał się bieg awaryjny. Cały czas jeżdżę z tym sterownikiem na wierzchu, nie jest schowana.  Co jest grane ?.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam sterownik hydrauliczny też był czyszczony? Jakie błędy w skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...