Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 120KM cagc wymiana dwumasy na jednomase


pimpam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, nadszedł koniec mojego sprzęgła po programie na 205KM i jakieś 410Nm, dałem słabszy mod na ok 190KM i ok 400Nm ale sprzęgło dalej ślizga, wróciłem więc do ori plus box jak miałem na początku i jak narazie nie ma poślizgu, ale chce wrócić do moda więc sprzęgło do wymiany. Planuję zamienić dwumase na jednomase albo sachs
https://www.sprzeglo.com.pl/produkt/zestaw-sprzegla-sachs-3000951978/38726

albo valeo

https://www.sprzeglo.com.pl/produkt/zestaw-sprzegla-valeo-828164/30852

 

Teraz moje pytania:

co będzie lepsze jedno czy dwumasa?

czy jednomasa wytrzyma te 205KM i 410Nm? mi wydaje się, że spokojnie sobie poradzi ale ktoś mądrzejszy może wie lepiej, albo ktoś już robił taka wymiane.

z minusów jednomasy doszukałem się tylko trochę większych drgań, czy są jakieś poważniejsze minusy?

jak to jest z wytrzymałością na dłuższą metę?

Dzięki z góry za odpowiedzi i pozdrawiam

Edytowane przez pimpam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz co roku wymieniac skrzynie biegów to ładuj jednomasa. Znam człowieka z forum co po wymianie 2 skrzyn biegów wkłada właśnie dwumasa z powrotem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia skąd się biorą u ludzi pomysły na jednomase. To nie golf IV gdzie skrzynie kupisz za 300PLN. Szkoda męczyć auta i siebie takim setupem. Zrób moda na 190KM i 400Nm  i wrzuć ewentualnie Sachs Performance albo sprzęgło od A6 C7 2.0TDI (podobno mocniejsze niż zwykłe 2.0 w A4) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd się biorą bo nie miałem z tym do czynienia widziałem pozytywne opinie nawet tu z forum nikt nie wspominał o wymianie skrzyni co rok więc dlatego pytam czy to sie na dłuższą mete trzyma kupy i jak to z tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...