Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampy zwykłe na lampy led Audi a4 b8 HELP!


pawel121

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że na forum jest obecny temat montażu tylnych lamp wyłącznie dla Avanta postanowiłem podzielić się informacjami na temat montażu lamp w sedanie z jakimi się ostatnio zmierzyłem, gdyż w internecie ciężko uzyskać pełne informacje.

Auto poddane operacji to A4 B8 sedan z 2008 roku

Moduł komfortu : 8K0 907 064 C

Do montażu lamp niezbędne jest kupno oczywiście tylnych lamp led ( koszt około 1000zł) oraz wtyczek.

Numery wtyczek:

- 8K0 973 703 E ( 3 pin) - dla lamp zewnętrznych - 2 sztuki

- 3B0 972 705 (5 pin) - dla lamp wewnętrznych - 2 sztuki

Koszt kostek w ASO ok 60 zł za 4 szt.

Montaż lamp w sedanie jest dużo mniej skomplikowany niż w avancie z racji braku konieczności przeciągania dodatkowych kabli czy mieszania pinami w komforcie. Zmieniamy wyłącznie kolejność pinów w nowych kostkach.

Kostki w lampach zewnętrznych stare jak i nowe są 3 pinowe. piny przekładamy do nowych kostek w identycznej kolejności jak były czyli 1 pin>1pin, 2pin> 2pin, 3pin>3pin

Kostki lamp wewnętrznych do lamp zwykłych mają 4 piny a nowe kostki mają 5 pinów. Jednak żadnych przewodów nie dokładamy gdyż w lampach są tylko 4 piny. Stare piny przekładamy do nowych kostek, nie ma konieczności wymiany na nowe.

Schemat zmiany pinów dla wewnętrznych lamp:

 

LAMPA LEWA WEWNĘTRZNA                            

Lampa zwykła                  LED

3 pin ( kabel żółty) -->    4 pin

1 pin (kabel szary) -->     3 pin

2 pin (kabel brązowy) -> 1 pin

4 pin ( kabel czarny) -->  2 pin

 

LAMPA PRAWA WEWNĘTRZNA

Lampa zwykła                  LED

1 pin ( kabel szar-biał)  --> 2 pin

2 pin (kabel czarny)      -->  3 pin

3 pin (kabel szary)        -->  4 pin

4 pin ( kabel brązowy)  -->  5 pin

 

Po podłączeniu wszystkiego na licznikach będzie masa błędów i lampy nie będą funkcjonować prawidłowo dlatego należy przeprowadzić kodowanie. Ja wykorzystywałem do tego program VAG CAN PRO z racji tego, że w VCDS jest problem z odpowiednim kodowaniem LEDÓW i nie zawsze da się to zrobić. W programie VCP należy wgrać paczkę danych do modułu komfortu z odpowiedniej funkcji do kodowania lamp led dla BCM 2 i po 1 minucie mamy zrobione kodowanie bez męczenia się godzinami przy wpisywaniu wartości w odpowiednich kanałach.

Podczas montażu fizycznego oczywiście należy zachować podstawowe zasady BHP żeby nie zrobić krzywdy dla elektryki w naszym aucie :wink:

 

A oto efekt końcowy modzenia :decayed:

11842599.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę polecam montaż bo samochód wygląda niesamowicie lepiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, założyłem do mojej b8 przedliftowej lampy przednie z wersji USA. Lampy posiadają w pomarańczowych odbłyśnikach dwie małe diodki które u mnie nie świecą pytanie czy uda się je włączyć VCDS-em czy są inne sterowniki led?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz może kogoś kto miałby do sprzedania prawy przod reflektor usa. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2017 o 21:26, pawel121 napisał:

Jako, że na forum jest obecny temat montażu tylnych lamp wyłącznie dla Avanta postanowiłem podzielić się informacjami na temat montażu lamp w sedanie z jakimi się ostatnio zmierzyłem, gdyż w internecie ciężko uzyskać pełne informacje.

Auto poddane operacji to A4 B8 sedan z 2008 roku

Moduł komfortu : 8K0 907 064 C

Do montażu lamp niezbędne jest kupno oczywiście tylnych lamp led ( koszt około 1000zł) oraz wtyczek.

Numery wtyczek:

- 8K0 973 703 E ( 3 pin) - dla lamp zewnętrznych - 2 sztuki

- 3B0 972 705 (5 pin) - dla lamp wewnętrznych - 2 sztuki

Koszt kostek w ASO ok 60 zł za 4 szt.

Montaż lamp w sedanie jest dużo mniej skomplikowany niż w avancie z racji braku konieczności przeciągania dodatkowych kabli czy mieszania pinami w komforcie. Zmieniamy wyłącznie kolejność pinów w nowych kostkach.

Kostki w lampach zewnętrznych stare jak i nowe są 3 pinowe. piny przekładamy do nowych kostek w identycznej kolejności jak były czyli 1 pin>1pin, 2pin> 2pin, 3pin>3pin

Kostki lamp wewnętrznych do lamp zwykłych mają 4 piny a nowe kostki mają 5 pinów. Jednak żadnych przewodów nie dokładamy gdyż w lampach są tylko 4 piny. Stare piny przekładamy do nowych kostek, nie ma konieczności wymiany na nowe.

Schemat zmiany pinów dla wewnętrznych lamp:

 

LAMPA LEWA WEWNĘTRZNA                            

Lampa zwykła                  LED

3 pin ( kabel żółty) -->    4 pin

1 pin (kabel szary) -->     3 pin

2 pin (kabel brązowy) -> 1 pin

4 pin ( kabel czarny) -->  2 pin

 

LAMPA PRAWA WEWNĘTRZNA

Lampa zwykła                  LED

1 pin ( kabel szar-biał)  --> 2 pin

2 pin (kabel czarny)      -->  3 pin

3 pin (kabel szary)        -->  4 pin

4 pin ( kabel brązowy)  -->  5 pin

 

Po podłączeniu wszystkiego na licznikach będzie masa błędów i lampy nie będą funkcjonować prawidłowo dlatego należy przeprowadzić kodowanie. Ja wykorzystywałem do tego program VAG CAN PRO z racji tego, że w VCDS jest problem z odpowiednim kodowaniem LEDÓW i nie zawsze da się to zrobić. W programie VCP należy wgrać paczkę danych do modułu komfortu z odpowiedniej funkcji do kodowania lamp led dla BCM 2 i po 1 minucie mamy zrobione kodowanie bez męczenia się godzinami przy wpisywaniu wartości w odpowiednich kanałach.

Podczas montażu fizycznego oczywiście należy zachować podstawowe zasady BHP żeby nie zrobić krzywdy dla elektryki w naszym aucie :wink:

 

A oto efekt końcowy modzenia :decayed:

11842599.jpg

Kolego a czy paczki są już w VCP do konkretnych komfortów czy zciągałeś z czegoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie ,co potrzebuje i czy w ogóle sie da to zrobić.

 

Mam zwykłe lampy tylne a chce zmienić na ledowe. Oczywiście chodzi mi tylko o tył. Dziękuje z góry i czekam na dobrego speca :)

8494500800_1406745158.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowane przez pawel121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...