Treść opublikowana przez pawel121
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Cześć, potrzebuję klocki Ferodo DS Sport do A4 B8 2.0 TDI 170 km 314 mm na przód czy takie klocki wystepują w ogóle do tego zacisku i ile kosztują ? Ewentualnie jakieś inne bardzo dobre klocki które polecisz mi do szybkiej jazdy. Pozdrawiam
-
Lampy zwykłe na lampy led Audi a4 b8 HELP!
Marcin_G, Robiłem 2 auta z ledami, jedno kombi i tego sedana i paczki pasowały te, co były w programie. Generalnie tam tych kombinacji jest dużo do zaprogramowania ale czy wszystkie moduły obsłuży to 100% pewności nie mam. Jak coś to ja mieszkam 10 km od Skarżyska więc jakbyś potrzebował pomocy to śmiało uderzaj
-
Lampy zwykłe na lampy led Audi a4 b8 HELP!
Naprawdę polecam montaż bo samochód wygląda niesamowicie lepiej
-
wymiana lamp tyl na LED
a ten temat co jest dwa posty niżej nie jest wystarczająco w nim opisane?
-
Lampy zwykłe na lampy led Audi a4 b8 HELP!
Jako, że na forum jest obecny temat montażu tylnych lamp wyłącznie dla Avanta postanowiłem podzielić się informacjami na temat montażu lamp w sedanie z jakimi się ostatnio zmierzyłem, gdyż w internecie ciężko uzyskać pełne informacje. Auto poddane operacji to A4 B8 sedan z 2008 roku Moduł komfortu : 8K0 907 064 C Do montażu lamp niezbędne jest kupno oczywiście tylnych lamp led ( koszt około 1000zł) oraz wtyczek. Numery wtyczek: - 8K0 973 703 E ( 3 pin) - dla lamp zewnętrznych - 2 sztuki - 3B0 972 705 (5 pin) - dla lamp wewnętrznych - 2 sztuki Koszt kostek w ASO ok 60 zł za 4 szt. Montaż lamp w sedanie jest dużo mniej skomplikowany niż w avancie z racji braku konieczności przeciągania dodatkowych kabli czy mieszania pinami w komforcie. Zmieniamy wyłącznie kolejność pinów w nowych kostkach. Kostki w lampach zewnętrznych stare jak i nowe są 3 pinowe. piny przekładamy do nowych kostek w identycznej kolejności jak były czyli 1 pin>1pin, 2pin> 2pin, 3pin>3pin Kostki lamp wewnętrznych do lamp zwykłych mają 4 piny a nowe kostki mają 5 pinów. Jednak żadnych przewodów nie dokładamy gdyż w lampach są tylko 4 piny. Stare piny przekładamy do nowych kostek, nie ma konieczności wymiany na nowe. Schemat zmiany pinów dla wewnętrznych lamp: LAMPA LEWA WEWNĘTRZNA Lampa zwykła LED 3 pin ( kabel żółty) --> 4 pin 1 pin (kabel szary) --> 3 pin 2 pin (kabel brązowy) -> 1 pin 4 pin ( kabel czarny) --> 2 pin LAMPA PRAWA WEWNĘTRZNA Lampa zwykła LED 1 pin ( kabel szar-biał) --> 2 pin 2 pin (kabel czarny) --> 3 pin 3 pin (kabel szary) --> 4 pin 4 pin ( kabel brązowy) --> 5 pin Po podłączeniu wszystkiego na licznikach będzie masa błędów i lampy nie będą funkcjonować prawidłowo dlatego należy przeprowadzić kodowanie. Ja wykorzystywałem do tego program VAG CAN PRO z racji tego, że w VCDS jest problem z odpowiednim kodowaniem LEDÓW i nie zawsze da się to zrobić. W programie VCP należy wgrać paczkę danych do modułu komfortu z odpowiedniej funkcji do kodowania lamp led dla BCM 2 i po 1 minucie mamy zrobione kodowanie bez męczenia się godzinami przy wpisywaniu wartości w odpowiednich kanałach. Podczas montażu fizycznego oczywiście należy zachować podstawowe zasady BHP żeby nie zrobić krzywdy dla elektryki w naszym aucie A oto efekt końcowy modzenia
-
B8 TrOOOOp
Witam! Czy mógłby mi ktoś pomóc i podesłać schemat z elsy pinoutu wtyczek tylnych lamp zwykłych i led do b8 sedan przedlift?
-
Tuning i strojenie STAGE 2,3,4 | 2.0 TDI CR 170
marlad, jaka firma robiła turbo hybrydowe?
-
Ustawienie zbieżności
Podlega ustawieniu zbieżność i pochylenie koła w tylnej osi
-
Głuche pukanie po 20 minutach jazdy
Trzeba pospawać sanki na zakładce. Był już temat to tym poszukaj na forum.
-
Lotka stylizowana na rs 4
Tak wyprofilowana jest tylna klapa. b7 ma również podobno wyprofilowaną klapę w s-line, taka klapa będzie tańsza i nie trzeba spawać tylnych błotników
-
czy sa różne rodzaje pompy wspomagania
Jeśli kolego Ci to pomoże to w bmw e46 montowane są identyczne pompy wspomagania jak w b6. byleby ciśnienie się zgadzało. Jest ono na nalepce na pompie, tylko trzeba wziasc z przewodem bo króciec jest inaczej zagięty
-
Niebieska żarówka H6W
Polecam LEDY Osrama. Mam ponad rok i żadnych błędów.
-
Jaki dystans do 235/45/17 7,5J et45 ?
Myślę że najlepszym rozwiązaniem jest wziąść miarkę i zmierzyć. Dla szerokości 7,5 j w a4 b6 optymalne et to tak 28 -30
-
czy do malualnej skrzyni chłodnica jest taka sama jak do automatu ?
w manualu jest inna bo nie ma obiegu oleju ze skrzyni
-
dylemat na co zmienic a4 b6 ,b8 , e92? touareq?
Touaregiem nie jeździłem, ale mogę polecić MLa czy to w163 czy w164, w zależności od budżetu, oba są świetne autka. Tylko koniecznie bez pneumatyki ze zwykłym zawieszeniem. W w163 silnik 2.7cdi a w w164 3.0 cdi, co do benzyny to nie miałem styczności ale bez problemu można montować LPG. Pod lawetę idealne. W164 ma 3500 kg na haku także można ciągnąć spore przyczepy.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam kolegę po sąsiedzku
-
Felga 19" 9,5j ET35 w A4 B6 czy zmieści się ?
bedzie wystawać poza nadkole. ja mam et 28 i szerokość 7,5 cala i jest na styk
-
Wycinanie otworu na spryski reflektorów A4 B6
Ja kolego robiłem tak u siebie. Niestety nie mam foto ale ze starego zderzaka wyciąłem kwadrat z miejscem gniazda i przyspawałem do nowego zderzaka. Śmiga do dzisiaj
-
Czy jest jeszcze sens kupowania/wymiany opon na zimowe
Ciekawą alternatywą jest nowy model Michelin CrossClimate. Jest to opona letnia z homologacją zimową. Niestety wyszła ona w tym roku więc nie przetestowana jeszcze na śniegu, ale testy wypadają zadowalająco.
-
Jakie tarcze i klocki pod 312mm.
Mam takie pytanko. Czy klocki FDS1323 podejdą do a4 b6? bo z katalogu wynika że tam idzie FDB1717 i nie ma dla tych klocków zamiennika FDS
-
Pukanie przy kole od strony kierowcy
Witam! Mam to samo u siebie tylko, że z prawej strony słychać. Zawias cały nowy więc wykluczam to u siebie. Podczas normalnej jazdy brak stuków. Stuka tylko przy mocnym skręcie, np jak wjeżdżam na podwórko albo przy gwałtownym hamowaniu
-
Niskie ciśnienie doładowania
Jak pisałem wyżej również mam identyczny problem w swoim 1z. Gdzieś wyczytałem że może być to wina zaworu N109 odcinającego paliwo. Ale u mnie nie ma takiego błędu który odnosi się do tego zaworu. Jest tylko błąd że za niskie ciśnienie doładowania. Co o tym sądzicie?
-
problem z uruchomieniem silnika.
Może być czujnik położenia wału, ale najpierw diagnostyka bo to jak wróżenie z fusów. A może to a może tamto. Najpierw zalecałbym diagnostykę.
-
DRL NSSC 523HP lub inne w Audi A4 B6
http://allegro.pl/swiatla-lampy-jazdy-dziennej-nssc-510hp-7cm-i5145583177.html ja mam takie zamiast halogenów. Może nie jest idealnie ale fabryczne halogeny sa lekko pod kątem i inaczej nie dało się zrobić. Średnicowo ok.
-
Niskie ciśnienie doładowania
Ja tak testowałem pistoletem z kompresorem. W moim przypadku gruszka przesuwała sztangę i trzymała ciśnienie.