Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ADR GAŚNIE - BRAK POMYSŁÓW

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie,

 

Miałem problem z falującymi obrotami,gasło mi auto podczas jazdy, szarpało na ssaniu.

Męczę się z tym problemem od roku i wymieniam w miarę możliwości czasowych różne części.

Wymienione: 

- Sonda L.

- Odma 

- Sprawdzona szczelność dolotu

- Czujnik temp.cieczy

- termostat

 

Ogólnie problem polega na tym,że obroty falowało podczas ssania, potem było ok do momentu X kiedy podczas jazdy zaczynało raptownie talepać budą, obroty skakały od 500-1200 i tak w kółko, dodatkowo auto tak jakby coś trzymało i nie dało rade jechać, czasem potrafiły spaść poniżej 500 i auto gasło podczas jazdy.  Gdy poczułem że zaczyna auto coś "łapać" jadąc np na 4 biegu na 2 tyś obrotów, zjeżdżałem na pobocze (juz wtedy skakały obroty) , gasiłem , odpalałem od nowa i znów auto jedzie super przez 5-100km ( przypadłość losowa tego co się dzieje podczas jazdy).

 

Podłączyłem pod kompa i były błędy mieszanki i czujnika.temp.cieczy.

 

Wymieniłem więc w tamtym tygodniu :

- rozrząd, koncentrat g12, czujnik temp cieczy, pasek jakiś tam i nie było już żadnych błędów.

 

Po tej naprawie problem ze ssaniem znikł, nie faluje aż tak (przynajmniej nie trzęście i da się jeździć na ssaniu) podczas jazdy też jest lepiej troszke, ale potrafi mi całkowicie zgasnąć jak dziś. 

 

Jakieś pomysły Panowie? Bo ja już ogłupiłem :-) Żadnych błędów nie ma 

 

Opublikowano

Wszystko wymienione a co z przepustnicą?

Edytowane przez k232

Opublikowano
  • Autor

Przepustnicy jeszcze nie ruszałem, bo mechanik powiedział, że to może być przez czujnik temp.cieczy ale jednak to nie to.

Nowa oryginalna 950zł od dzika . Mam do wzięcia używkę dobrą za 350zł warto wgl ? Czy lepiej kupić nową?

Opublikowano

Najpierw to weź swoją wyciągnij wyczyść i zrób adaptację, może akurat tylko tyle wystarczy w Twoim przypadku.

Ja kupowałem oryginalne ale używane.

Opublikowano
  • Autor

@k232 jest jakiś tutek do tego? Bo mechanik ze mnie żaden :-) 

 

Opublikowano

Ze mnie też żaden mechanik. Ja tutaj się coś próbuję dowiedzieć a auto oddaję do mechanika.

Opublikowano

Generalnie są dwa sposoby:
trudniejszy i dokładniejszy:

lub prostszy i mniej dokładny (2)


Jak jest elektroniczna przepustnica to trzeba czymś podeprzeć pedał gazu na zaplonie w momencie czyszczenia sposobem 2.

Edytowane przez zwonko

Opublikowano
  • Autor

Jak myślicie ile mnie skaksuje za to mechanik ? Chce żeby mi to auto pojeździło jeszcze chociaz 5-6 lat, wszystko wymieniam na ori i dbam jak tylko mogę. Więc może od razu trzeba kupić nową? Czy jest sens czyszczenia?

 

Dodam,że wczoraj zrobiłem 60km w 4osoby i z włączoną klimą i było okej. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.