Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 polift wymiana przednich głośników


MudzineK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z góry przepraszam jeżeli piszę w złym dziale.

 

Prawy przedni głośnik pierdzi już długo, więc prosta sprawa trzeba wymienić i tutaj pytania do was:
1.Jak wymieniam przednie głośniki (już oba bym zmienił) to od razu z tweeterami czy nie jest to konieczne?
2.Pytanie do kogoś kto już zmieniał, czy dla laika (co umie dolać płynów), uda się to zrobić w weekend?

 

Myślałem nad 13 hertza https://www.natcar.pl/pl/p/Glosniki-HERTZ-DCX130-Audi-A4-B5-BOSE-NOKIA-SYSTEM/8529
Warto w tej cenie? Czy może coś innego jest lepszego w tej cenie?
Szesnastek nie chcę, bo chciałbym tylko wyjąć stare, włożyć nowe i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!Tweeterów nie trzeba wymieniać,chyba że są uszkodzone.Sama wymiana jest bardzo prosta,ale nowe głośniki najczęściej wymagają dystansów,więc lepiej kupi je zawczasu.Potrzebne będą więc dodatkowe wkręty, by wszystko połączyć.U siebie wstawiłem zwykłe głośniki za 70 zł i też grają więc te herze będą ok.Poszukaj na youtube filmik o demontażu tapicerki w b5 ,na pewno się przyda.Przy demontażu uwaga na przewody i ostrożnie przy wypinaniu kostek,ale raczej ciężko coś zerwać.Na początek lepiej zacząć od strony pasażera,jest tam mniej kabli,więc łatwiej będzie załapać o co chodzi.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw chyba wszystko ma, tylko nie rozumiem do czego są redukcje głośnikowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w zestaw odseparowany. Dodatkowo można pokusić się o wygłuszenie drzwi i wtedy będzie bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MudzineK napisał:

Ten zestaw chyba wszystko ma, tylko nie rozumiem do czego są redukcje głośnikowe?

Redukcje,to dodatkowe przewody które wpinasz w oryginalne kostki w instalacji fabrycznej w Twoim aucie.Też takie dostałem z nowymi głośnikami,ale u mnie nie były akurat potrzebne.Wszystko zależy od tego jakie głośniki są u Ciebie w Audi.U mnie pasowały oryginalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Montowałem te Hertze u siebie i jestem bardzo zadowolony. Grają dobrze i głośno. Zdecydowanie czuć różnice w porównaniu do Nokii (jak dobrze pamiętam), które miały już dosyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętne są te głośniki Hertz. Ja montowałem zestaw dwudrożny Helix i to dopiero grało. W każdym razie jak chcesz lepszą jakość dźwięku to muszą iść pod wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...