Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Identyfikacja materiału na fotelu i jak o niego zadbać.


golfagn

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.  Padło dzisiaj na fotele: chcę o nie zadbać, ale nie wiem jakim materiał jest na nich i jak o niego dbać.

Oto fotka ogólna: 

IMG_20170607_180948.jpg

 

A tu zbliżenia na alcantarę (?)

IMG_20170607_181005.jpg

 

A tu na najbardziej uszkodzone miejsce na boczku skóry (?)

IMG_20170607_180956.jpg

 

I teraz pytanie: rozumiem, że alcantarę mogę wyczyścić środkiem do tapicerki po prostu w sprayu? Ale co z tym przetarciem na boczku? Mam lakier i czarną farbę do skóry, ale czy to wystarczy? I czy to skóra czy materiał skóropodobny?

Czym (jakim środkiem) zadbać o fotele? W szczególności o skórę. Mam jakąś piankę, ale mało daje połysku i wydaje mi się miejscami trochę za twarda. 

 

I ostatnie pytanie: jakiś pomysł na pozbycie się dziury z alcantary? Komuś popiół padł na kanapę z tyłu, dziurka wielkości kilku 6mm łącznie w głąb w gabkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o skórę i jej malowanie to masz o tym temat bardzo pomocny i dobrze wszystko jest opisane. A później żeby dobrze o nią zadbać kup zestaw do pielęgnacji skóry Colourlock jest tam cleaner i środek do zabezpieczenia. z podobnie z alcantara możesz postąpić w przypadku pielegnacji czyli kupić dedykowane środki. Jeśli chodzi o wypalenie dziury to raczej tylko wymiana tej części siedziska na nowe.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie w malowaniu skóry już na szczęście mam, ale tu problemem jest bardziej niewiedza czy to jest skóra :)

 

Dzięki za polecenie środków do pielęgnacji. 

 

Siedziska nie wymienię, bo jest w bdb stanie z wyjątkiem malutkiej dziurki (ale mnie wkurza). Wżer w piance dotnę z innej twardej gąbki i wkleję, a pod dziurkę włożę łatkę wielkości 50gr z mocno wygolonej alcantary i potraktowanej na brzegach klejem do tkanin. Taki mam plan. Ale teraz największy problem skąd taką łatkę dorwać albo podobną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, golfagn napisał:

Doświadczenie w malowaniu skóry już na szczęście mam, ale tu problemem jest bardziej niewiedza czy to jest skóra :)

 

Dzięki za polecenie środków do pielęgnacji. 

 

Siedziska nie wymienię, bo jest w bdb stanie z wyjątkiem malutkiej dziurki (ale mnie wkurza). Wżer w piance dotnę z innej twardej gąbki i wkleję, a pod dziurkę włożę łatkę wielkości 50gr z mocno wygolonej alcantary i potraktowanej na brzegach klejem do tkanin. Taki mam plan. Ale teraz największy problem skąd taką łatkę dorwać albo podobną...

Więc mówię Ci, że to skóra (no chyba że ktoś sobie na nowo obszył fotele eko-skórą)

Nie musisz całego siedziska wymieniać tylko oddać do tapicera i dany element wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo! Środki do czyszczenia już wybrane, aż kobieta się obraziła, że tyle wydałem "na kosmetyki" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pomysł skąd wykombinować łatkę :) Od spodu fotela są naddatki materiału, absolutnie wystarczające na moją łatkę. Tym bardziej, że dziurka jest w zagłębieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...