Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak dostać się do głośnika w drzwiach?


petrosdbz20

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Szwankuje mi od jakiegoś czasu głośniczek w prawych drzwiach (wydaje mi się, że to ten od wysokich tonów). Chciałbym się do niego dostać i sprawdzić czy coś nie jest poluzowane (macie pomysł, gdzie może być taki luz?).
Wiem, że mogą być potrzebne spinki do montażu boczku i znalazłem coś takiego:
http://motoplatforma.com/index.php?p12216,spinka-tapicerki-drzwi-oryginal-8e0-868-243-audi-a3-a4-seat-exeo
http://motoplatforma.com/index.php?p13896,spinka-tapicerki-drzwi-oryginal-8e0-867-276-audi-a4-a6
będą ok? Ile mogę ich potrzebować?
I czy dużo muszę zdemontować, żeby dobrać się do głośniczka? Będę musiał zrywać matę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to nie będziesz musiał nic zrywać. 
Demontujesz boczek - odkręcasz kilka śrub, ciagniesz do siebie potem w górę i boczek schodzi.  Głośniczki są połączone kostkami i jak coś z nimi się dzieje to zapewne się zaczyna psuć membranka. Koszt wysokotonowego to jakieś 25pln więc tragedii nie ma. Robocizna 20minut. Spinki owszem łamią się przy zdejmowaniu ale nie potrzebujesz nowych do ponownego montażu.  Ja przynajmniej nie zakładałem a siedzi wszystko jak należy. 

Edytowane przez inzKornel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, inzKornel napisał:

zapewne się zaczyna psuć membranka

A czym to się objawia? U mnie po prostu czasem trzeszczy, jakby był jakiś ruch na stykach, a przynajmniej tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objawia się to właśnie trzeszczeniem głośnika. Wydaje mi się, że w przypadku uszkodzenia kabli/kostek głośnik prędzej wyłączałby się na chwilę lub całkowicie. Cena b.mała czas pracy i nakład mały więc wymieniaj i się nie zastanawiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, inzKornel napisał:

objawia się to właśnie trzeszczeniem głośnika

Myślałem, że trzeszczałby non stop, ale nie znam się :)
Będzie widać uszkodzenie gołym okiem, czy niekoniecznie?
Masz może nr tych głośników? Bo wyskakują mi tylko te duże basowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinki w drzwiach są dokładnie takie, jak zamieściłem poniżej Tych białych jest tylko 4 z tego co pamiętam, po rogach.  

Głośnik duży trzyma się na 3 śrubach torx, mały na zaczepach w boczku.

Trzeba zdjąć boczek i zobaczyć.. za dużym idą kabelki od wiązki drzwi i mogą "stukać" podczas pracy głośnika. Mały siedzi w boczku raczej sztywno. 

 

 

spinka.jpg

spinka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...