petrosdbz20

Pasjonat
 • Zawartość

  177
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O petrosdbz20

  Informacje

  • Płeć
   Mężczyzna
  • Imię
   Piotr
  • Lokalizacja
   Białystok

  Auto

  • Model
   A4 B7
  • Nadwozie
   Sedan
  • Rocznik
   2007
  • Silnik
   2.0 TFSI
  • Kod silnika
   BWT
  • Napęd
   quattro
  • Skrzynia
   Tiptronic
  • Paliwo
   PB

  Ostatnie wizyty

  245 wyświetleń profilu
  1. Po zgaszeniu?
  2. Może nie zapomnę. Wczoraj jednak podobnie działo się po ruszeniu bez dłuższego postoju. Mam wrażenie, że im delikatniej ruszę, tym większa szansa na ten "dźwięk". Chociaż... zgaduję, że myślisz o przegubach. Jednak zawsze zostawiam wyprostowaną kierownicę.
  3. Fajnie by było jednak chociaż wiedzieć, która część tak niepewnie budzi się do życia
  4. Hej. Mam taki problem, który trochę ciężko zdefiniować. Rzecz ma miejsce po dłuższym postoju. Ruszam z miejsca, puszczam na chwilę gaz i z okolic lewego przedniego koła (tak mi się wydaje) dobiega kilkukrotny stuk, po czym ustaje i nie powtarza się do ponownego ruszenia po dłuższym postoju. Próbowałem to nagrać, ale dzisiaj akurat było bardzo cicho, a i z telefonu nic pewnie nie byłoby słychać. Może to nie ma nic wspólnego z zawieszeniem, ale po prostu wydaje mi się, że to z okolic koła.
  5. O widzisz, nie umiem szukać Dzięki. Rozumiem więc, że błędnie założyłem, że skoro samochód posiada szynę CAN (tu chyba się nie mylę), to mogę wybrać auto detecta zamiast konkretnego modelu? No i zajrzałem do pliku AutoScan.txt, wg którego powinno w tym modelu łączyć się ze sterownikami o adresach 18 i 45. Błąd w pliku?
  6. Kod błędu: 02769 - Headlight Swivel Module: left 003 - Mechanical Failure - Intermittent Freeze Frame: Fault Satus: 00100011 Fault Priority: 2 Fault Frequency: 1 Reset counter: 31 Time Indication: 0
  7. Hej. Dzisiaj po raz pierwszy podłączyłem VCDSa. Wpinam kabel, włączam zapłon, odpalam apkę i go. Niestety przy próbie odpalenia auto-scana dostaję błąd: "function not supported by gateway". Próbowałem wejść ręcznie przez Select Control Module i nie mogę się dostać do poniższych: 18-aux heat, 19-can gateway, 22-awd, 35-centr locks, 45-inter monitor. Dostaję tylko komunikat "No response from controller". Reszta modułów działa. Ktoś coś? Jakieś pomysły? Coś schrzaniłem na starcie?
  8. Hej. Jadę sobie dzisiaj i ni stąd ni zowąd wyskoczyła mi żółta kontrolka Adaptive light (sprawdziłem po powrocie). W drodze powrotnej, po ponownym uruchomieniu, już się nie pokazała. W domu odpaliłem samochód i test poziomowania oraz skręcania wykonał się bez problemów. Możliwe, że to był tymczasowy błąd? Dobrze rozumiem, że jest związany tylko z doświetlaniem zakrętów (skrętem w boki)? Co może być nie tak i jakie koszty mogą się z tym wiązać?
  9. Taki miałem plan, ale jeżeli to przelotka, to liczyłem, że może uniknę połamanych spinek
  10. Więc idą oddzielnie 2 kable do każdego? Gumę da się bez problemów odchylić?
  11. Czy wtedy nie szwankowałby też duży głośnik?
  12. Dobra, kręcą się oba. Byłem ślepy albo nie wiem, co. Cały czas myślałem, że mniejszy po lewej (stojąc przed samochodem), to od klimy, a wyszło odwrotnie. Po podniesieniu maski lewy się kręcił, a dopiero po załączeniu klimy wchodził prawy
  13. Ostatnio nie mam czasu się zabrać, ale oprócz trzeszczenia, czasem potrafi przestać grać na chwilę
  14. Już nawet nie wnikam, czy po zgaszeniu, czy nie. Chciałbym zobaczyć, że się kręci
  15. Jestem kompletnie zdezorientowany. Na zewnątrz 30+ stopni, pojeździłem po mieście (wielkich korków nie było. ale czasem się postało), tak z paręnaście km. Wracam do domu, podnoszę maskę przy uruchomionym silniku, a wentylator chłodnicy silnika stoi (!). Przez całą drogę miałem włączoną klimę, a wskazówka temperatury stała cały czas po środku. Możliwe, że wentylator klimy skutecznie schładzał silnik i przez to drugi nie musiał się załączyć? Nie mam innego wytłumaczenia, a już zaczyna brakować mi pomysłów, co zrobić, żeby ten [głupi] wentylator się zakręcił i potwierdził, że działa. Przedwczoraj trzymałem go 15min na parkingu i też nic. Może po prostu olać temat i wierzyć, że skoro wentylator klimy już działa, to wymiana rozwiązała problem obu wentylatorów?