petrosdbz20

Pasjonat
 • Zawartość

  173
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O petrosdbz20

  Informacje

  • Płeć
   Mężczyzna
  • Imię
   Piotr
  • Lokalizacja
   Białystok

  Auto

  • Model
   A4 B7
  • Nadwozie
   Sedan
  • Rocznik
   2007
  • Silnik
   2.0 TFSI
  • Kod silnika
   BWT
  • Napęd
   quattro
  • Skrzynia
   Tiptronic
  • Paliwo
   PB

  Ostatnie wizyty

  219 wyświetleń profilu
  1. O widzisz, nie umiem szukać Dzięki. Rozumiem więc, że błędnie założyłem, że skoro samochód posiada szynę CAN (tu chyba się nie mylę), to mogę wybrać auto detecta zamiast konkretnego modelu? No i zajrzałem do pliku AutoScan.txt, wg którego powinno w tym modelu łączyć się ze sterownikami o adresach 18 i 45. Błąd w pliku?
  2. Kod błędu: 02769 - Headlight Swivel Module: left 003 - Mechanical Failure - Intermittent Freeze Frame: Fault Satus: 00100011 Fault Priority: 2 Fault Frequency: 1 Reset counter: 31 Time Indication: 0
  3. Hej. Dzisiaj po raz pierwszy podłączyłem VCDSa. Wpinam kabel, włączam zapłon, odpalam apkę i go. Niestety przy próbie odpalenia auto-scana dostaję błąd: "function not supported by gateway". Próbowałem wejść ręcznie przez Select Control Module i nie mogę się dostać do poniższych: 18-aux heat, 19-can gateway, 22-awd, 35-centr locks, 45-inter monitor. Dostaję tylko komunikat "No response from controller". Reszta modułów działa. Ktoś coś? Jakieś pomysły? Coś schrzaniłem na starcie?
  4. Hej. Jadę sobie dzisiaj i ni stąd ni zowąd wyskoczyła mi żółta kontrolka Adaptive light (sprawdziłem po powrocie). W drodze powrotnej, po ponownym uruchomieniu, już się nie pokazała. W domu odpaliłem samochód i test poziomowania oraz skręcania wykonał się bez problemów. Możliwe, że to był tymczasowy błąd? Dobrze rozumiem, że jest związany tylko z doświetlaniem zakrętów (skrętem w boki)? Co może być nie tak i jakie koszty mogą się z tym wiązać?
  5. Taki miałem plan, ale jeżeli to przelotka, to liczyłem, że może uniknę połamanych spinek
  6. Więc idą oddzielnie 2 kable do każdego? Gumę da się bez problemów odchylić?
  7. Czy wtedy nie szwankowałby też duży głośnik?
  8. Sorry za lekki off. U mnie panel w drzwiach posiada jeszcze przycisk do odblokowania klapy wlewu paliwa. Dopiero teraz zauważyłem, że wg instrukcji klapa powinna się odblokowywać z centralnym zamkiem. U mnie jednak muszę wcisnąć przycisk. Są dwie wersje?
  9. Dobra, kręcą się oba. Byłem ślepy albo nie wiem, co. Cały czas myślałem, że mniejszy po lewej (stojąc przed samochodem), to od klimy, a wyszło odwrotnie. Po podniesieniu maski lewy się kręcił, a dopiero po załączeniu klimy wchodził prawy
  10. Ostatnio nie mam czasu się zabrać, ale oprócz trzeszczenia, czasem potrafi przestać grać na chwilę
  11. Już nawet nie wnikam, czy po zgaszeniu, czy nie. Chciałbym zobaczyć, że się kręci
  12. Jestem kompletnie zdezorientowany. Na zewnątrz 30+ stopni, pojeździłem po mieście (wielkich korków nie było. ale czasem się postało), tak z paręnaście km. Wracam do domu, podnoszę maskę przy uruchomionym silniku, a wentylator chłodnicy silnika stoi (!). Przez całą drogę miałem włączoną klimę, a wskazówka temperatury stała cały czas po środku. Możliwe, że wentylator klimy skutecznie schładzał silnik i przez to drugi nie musiał się załączyć? Nie mam innego wytłumaczenia, a już zaczyna brakować mi pomysłów, co zrobić, żeby ten [głupi] wentylator się zakręcił i potwierdził, że działa. Przedwczoraj trzymałem go 15min na parkingu i też nic. Może po prostu olać temat i wierzyć, że skoro wentylator klimy już działa, to wymiana rozwiązała problem obu wentylatorów?
  13. Ok. Wymieniono mi wentylatory z modułem. I tak: 1. Wentylator od klimy działa po załączeniu klimy, więc chyba jest ok. 2. Wróciłem od mechanika do domu (parę kilometrów), podniosłem maskę i wentylator chłodnicy stał. Na zegarach 90 stopni. Możliwe, że nie było wystarczająco wysokiej temperatury?
  14. Dostałem telefon, że stwierdzili moduł wentylatorów do wymiany.
  15. Udało się podstawić do warsztatu. Może do czegoś tam dojdą