Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Klima raz chlodzi raz nie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Nie dzialala klima w moim a4 b6 avf. Wiec pojechalem nabic. Okazalo sie ze czynnik byl ale nic nie bylo czuc. Wymienilem osuszacz i dlawik. Okey. Cos tam teraz dziala. Przy upale to w ogole nie dziala. Podejrzewam ze tak sie dzieje orzez brak wentylatora klimy. Mam tam latajace klapki. Wydaje mi sie ze ktos zmienial pas przedni z wyjsciem powietrza do webasto bo po numerze win nie wychodzilo ogrzewanie postojowe. Teraz pytanie czy da sie zdjac te klapki i zamontowac wentylator czy musze targac caly pas? Dodam jeszcze ze prawa strona chlodnicy ciepla a lewa zimna. Czyli tam gdzie nie ma wentylatora. 

Sorki za brak polskich znakow pisze z telefonu. 

 

//Edit zdjecie podgladowe

DSC_0020.JPG

Edytowane przez dawidos726

Opublikowano

ja też mam jeden wiatrak i klima działa normalnie,  więc wątpię że to przez to ( auta mające oryginalnie hak montowany miały przeważnie jeden duży wiatrak )

Edytowane przez matisstz

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, matisstz napisał:

ja też mam jedną chłodnicę i klima działa normalnie,  więc wątpię że to przez to ( auta mające oryginalnie hak montowany miały przeważnie jeden duży wiatrak )

Ja mam dwie chlodnice i jeden wentylator. Hak mam zdejmowany wiec chyba nie ori

Opublikowano

O tym ile jest wiatraków decyduje kraj na jaki był wypuszczane auto.
Ja mam auto z włoch i mam 2 wiatraki - wiadomo, cieplejszy klimat, potrzeba lepszego chłodzenia.

Jeden wiatrak w tym kraju spokojnie wystarczy.

Nie bardzo rozumiem natomiast jak mozna miec jedną chłodnice? Przy klimie chyba zawsze są dwie. Jedna od chłodzenia płynu chłodnczego druga (przed nią) od klimy. No chyba, że wychodziły jakieś "mutanty" w postaci jednej chłodnicy od wszystkiego, gdzie miały w sobie kanaliki na płyn i czynnik chłodzący.

Opublikowano
  • Autor

Hm to dziwne. Moze jakis czujnik padl albo co. Ktore grupy logowac i jakie wartosci powinny miec?

Opublikowano

sorry pomyliłem się miało być jeden wiatrak walnąłem gafę i napisałem chłodnicę ...

zaraz poprawię :P

hak mam ori i też ściągany 

Opublikowano
  • Autor

Ogolnie sprawdzilem jak grzeje cieplo na hi i tez marnie. Moga te oba problemy byc przez nagrzewnice?

Opublikowano

Jeżeli na ECON licho ci grzeje na HI to można obstawiać zapchaną nagrzewnicę. Nie wiem natomiast jak jest na włączonej klimie i na HI. Wydaje mi się, że wtedy układ wentylacji miesza ze sobą ciepłe powietrze z nagrzewnicy i osuszacza. Klima w samochodach tylko chłodzi + daje suche powietrze w przypadku grzania. Ogrzewanie zawsze idzie przez nagrzewnice.

Reasumując (przynajmniej ja to widze tak):

włączona klima (chłodzenie): powietrze ze skraplacza + osuszacz
włączona klima (ogrzewanie): potwietrze z nagrzewnicy + osuszacz
wyłączona klima (ogrzewanie): powietrze z nagrzewnicy
wyłączona klima (zimne powietrze): powietrze z zewnątrz


 

Opublikowano
  • Autor
15 godzin temu, aiwer napisał:

Jeżeli na ECON licho ci grzeje na HI to można obstawiać zapchaną nagrzewnicę. Nie wiem natomiast jak jest na włączonej klimie i na HI. Wydaje mi się, że wtedy układ wentylacji miesza ze sobą ciepłe powietrze z nagrzewnicy i osuszacza. Klima w samochodach tylko chłodzi + daje suche powietrze w przypadku grzania. Ogrzewanie zawsze idzie przez nagrzewnice.

Reasumując (przynajmniej ja to widze tak):

włączona klima (chłodzenie): powietrze ze skraplacza + osuszacz
włączona klima (ogrzewanie): potwietrze z nagrzewnicy + osuszacz
wyłączona klima (ogrzewanie): powietrze z nagrzewnicy
wyłączona klima (zimne powietrze): powietrze z zewnątrz


 

Dokladnie. Grzeje licho i licho chlodzi. Idzie jakims srodkiem wyczyscic nagrzewnice w srodku czy lepiej ja targac?

Edytowane przez dawidos726

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj odpalilem vaga i cisnienie rosnie do 14, 15 bar i maleje do 5 bar. I tak sobie lata. 

Opublikowano
  • Autor

Refresh

Opublikowano

No to wychodzi na to, że sprężarka walnięta skoro uklad szczelny. Może ślizga się na tym łożysku/sprzęgle?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.