Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania przy jeździe i na postoju w gdy skrzynia jest w pozycji D


MartinA4B7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem Audi A4 B7 2.0 TDI 140 km z 2005 roku ze skrzynią Multitronic. Problem w mojej audi wygląda następująco przy jeździe gdy dodaję gazu to całe auto zaczyna drgać mocniej dzieje się to w granicach prędkości 50-90 km/h po zatrzymaniu gdy skrzynia jest w pozycji D auto dalej się trzęsie ale gdy przełączę automat na N lub na P drgania ustępują. jakie mogą być tego powody dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy winą mogą być poduszki jeżeli skrzynia jest ustawiona na D i po przejechaniu małego odcinka auto się trzęsie a jeżeli  zatrzymam auto przełączę na P i później znów wrócę na D i autem nie trzęsie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo pytanie czy przeguby tak samo jak poduszki wywoływały by drgania na postoju przy zerowej prędkości kiedyś wymieniałem te przeguby i był inny objaw co prawda drgania były podobne ale na postoju nic się nie działo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy auto jest na D i stoisz w miejscu to silnik mocno napiera na poduszki silnika, wylana poduszka nie amortyzuje i przenosi całe drgania na karoserie, mam to samo u siebie w 2.5tdi. Możesz spróbować to sprawdzić poprzez wrzucenie P (auto odpalone), stań z tyłu auta i spróbuj mocno pchać je do przodu, jeśli wtedy drgania będą odczuwalne to będzie to poduszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać żebyś później spróbował pchać auto również do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pcham auto w przód to słychać i czuć drgania a jeżeli pcham auto w tył nic się nie dzieje... co to może być ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...