Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nowy sposób oszustwa towarzystw ubezpieczeniowych


Rekomendowane odpowiedzi

witam w lutym miałem mały incydent na drodze podczas budowy drogi na drodze zostawili pozostałości asfaltu kamieni i inne pierdoły

jako ze zarządca drogi jest ubezpieczony w WARCIE zgłosiłem sie do nich lecz oni z zarządca drogi mają podpisaną umowe ubezpieczeniową (ubezpieczenia franszyzy redukcyjnej 5tyś zł)

czyli szkodę do 5 tyś pokrywa zarządca drogi powyżej 5 tyś warta

wiec wiadomo ze zarządca jeżeli szkoda jest mniejsza niż 5 tyś zł godzi sie wypłacić taką sume lecz w zamian bym musiał podpisać z nim ugode (czyli biore to co proponuje zarządca i zaświadczam ze o nic wiewcej nie bede sie ubiegał) natomiast Warta robi wszystko aby szkoda nie przekroczyła 5 tyś zł bo wówczas oni by musieli ja pokryć w całości

od lutego do dnia dzisiejszego z pierwszego kosztorysu na 1600zł doszedłem do 4750zł  lecz co najlepsze warta w pierwszym kosztorysie odjeła amortyzacje   dgy napisałem ze nie mogą tak robić to wówczas z amortyzacji zrezygnowali ale w zamian obniżyli ceny orginalnych cześci np spojler MS DESIGN  koszt w aso 1800zł warta daje za niego 1150zł

na jaki paragraf powinienem sie powołać??? amortyzacji nie ma ale w zamian jak to okreslili dali rabat na czesci orginalne

a jeszcze jedno amortyzacje nie do konca usuneli ponieważ w materiałach lakierniczych widnieje 60% czyli koszty realny koszt lakieru zmniejszyli o 60%

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest zadzwonić lub pojechać do pzm ( polski związek motoryzacji) zapytać jak to wyglada. Zawsze możesz ich poprosić aby oni to wycenili czyli niezależny rzeczoznawca, jest to płatne ale będziesz wiedział ile szkoda jest warta,  później postarzyć sądem jak będziesz miał od nich wycenę i jeżeli się nie zgodzą to sąd ale w bardzo wielu wypadkach godzą się na cenę jaką wycenił niezależny rzeczoznawca lub delikatnie niższą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...