Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Skrzynia automatyczna brak 4 max 60km/h

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Problem jest na D moge maks jechac 60km/h jeśli przekrocze 60km/h to skrzynia szarpie/skaczą obroty. Na 1,2,3 biegach jest wszytko okej. W tym samochodzie jest juz zamontowana 3 skrzynia.

Opublikowano

wyglada na to ze masz tryb awaryjny? podepnij kompa to dowiesz sie wiecej

Opublikowano
  • Autor

ale skrzynia nie ma żadnych błędów 

Opublikowano

A w sterowniku silnika błędy jakieś masz?
Masz zamontowaną trzecią skrzynie - z jakich powodów, co się działo?

Wysłane z OP3T

Opublikowano
  • Autor

błędy silnikowe 

00532-supple voltage B+ 27-10. Implausible signal-intermittent 

01266-glow plug relay (J52). 31-10 open or short to ground intermittent 

17978-engine start blocked by immobilizer. P1570-35-10_ _ _ intermittent 

00519-intake manifold pressure sensor(G71). 28-10 - Short to B+ _ intermittent 

00575-intake manifold Pressure. 17-10 - Control difference - intermittent 

00668-Supply voltage terminal 30. 27-10 implausible singnal-intermittent 

 

Skrzynia 

Pierwsza skrzynia rozwaliła sie cała w drugiej skrzyni nie było drugiego biegu  a teraz w trzeciej skrzyni nie ma 4 biegu 

Ale  ta trzecia skrzynia była wyciągnie z sprawnego samochodu i tam wszystko było okej  wszystko działało 

 

Opublikowano

te bledy dot slabego napiecia sa nieciekawe obczaj temat czy alternator ci dobrze laduje i aku jest ok 

moze to jest powodem zlej komunikacji miedzy ecu a sterownikiem skrzyni tcm

Edytowane przez kajmanovsky

Opublikowano
  • Autor

No dobra 

to co moge dalej z tym zrobić 

Opublikowano

Z błędów wynika że musisz się uporać z:

- immobilizer, zapewne przewody w kostce przy pierścieniu stacyjki zaśniedziałe.

- napięciem, czyli do czyszczenia przewody od alternatora, klemy akumulatora oraz masa.

- przekaźnik świec żarowych

- przeładowanie, pewnie przez zapieczone vnt w turbinie

 

Wysłane z OP3T

 

 

 

 

Opublikowano
  • Autor

Dobra postaram to zrobić.A z tą skrzynia tą się coś zrobić?

Opublikowano

Najpierw ogarnij te błędy które masz.
Jak w obu sterownikach nie będziesz miał błędów to wtedy Ci napiszę co dokładnie masz zrobić kablem w związku ze skrzynią.

Wysłane z OP3T

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

No dobra wszystko już zrobiłem 

I co teraz mam robić ze skrzynią 

Opublikowano

Do poprawnej pracy skrzyni automatycznej w sterowniku silnika i skrzyni nie możesz mieć błędów które powodowałby problemy z silnikiem lub skrzynią (albo w jednym i drugim), gdyż te sterowniki komunikują się ze sobą.

Musisz mieć pełną wersję vag-com lub VCDS (jeśli nie masz to mogę Ci podesłać full wersję VCDS Lite 1.2)

Adaptacja pedału gazu:

 

Kluczyk w położenie włączenia, silnik WYŁĄCZONY. Nie dotykaj pedału gazu.

 

[select]

[02 - Auto Trans]

[basic Settings - 04]

Grupa kompletu do "000"

[Go!]

Pedał gazu do podłogi, przez 5 sekund.

[Done, Go Back]

Puść pedał gazu.

 

(zauważ że dopiero po wyjściu z adaptacji puszczasz pedał gazu!)

 

Jeśli to nie pomoże to jedyne co mi przychodzi do głowy to przejrzenie wszystkich wtyczek i wiązki skrzyni oraz sprawdzenie czy coś się nie dzieje w samym sterowniku skrzyni (czy np. nie jest zawilgocony lub czy nie miał już kontaktu z wodą i na elektronice jest osad powodujący zwarcie)

 

 

Wysłane z OP3T

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.