Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Przeładowanie, odcięcie turbiny przy 2800 obr.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Witam kolejny juz raz... Dzieki podpowiedziom klubowicza "letallec" - big respect - udalo mi sie uporac z problemami vaga, spialem sie i wykonalem logi BS... Oto wyniki:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d0811a16d40b18da.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/93647604445f65f6.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8ba6fc9a09d7c74e.html

Raz jeszcze dziekuje letallec`owi - jak bedziesz w okolicy W-cha daj znac - zapraszam na PIVKO ;)[br]Dopisany: 20 Styczeń 2009, 16:10_________________________________________________Czy na podstawie tych logow można coś wywnioskować? Proszę o wszelkie uwagi, sugestie, analizy..

Opublikowano

Ad 011. Mi sie nie podoba ze obroty nie wzrosly i cisnienie sie nie zmienia. Cos jest nie tak. Kierownice nie dzialaja OK, albo rzeczywiscie sterownik nie obsluguje tej funkcji. Dajmy sie wypowiedzieć Spanky'emy :hi:

Opublikowano

Ad 011. Mi sie nie podoba ze obroty nie wzrosly i cisnienie sie nie zmienia. Cos jest nie tak. Kierownice nie dzialaja OK

no nie działają :wink4:........ 5s to troszkę długo.....

prysnij WD40 i pojezdzij troche jak nie pomoze to zostaje tylko jedno ....

turbo na stół... nic więcej się nie poradzi :cool1

sterownik nie obsluguje tej funkcji. Dajmy sie wypowiedzieć Spanky'emy :hi:

:

po logach widać że jednak obsługuje :wink4:

Opublikowano

Ad 011. Mi sie nie podoba ze obroty nie wzrosly i cisnienie sie nie zmienia. Cos jest nie tak. Kierownice nie dzialaja OK, albo rzeczywiscie sterownik nie obsluguje tej funkcji. Dajmy sie wypowiedzieć Spanky'emy :hi:

obroty podczas BS wzrastaja w PD-kach ... w VP sa stale ...

a wracajac do tematu wyglada ze zaluzje stoja deba ... :wink4:

jest jeszcze jedna opcja ... grucha jest nieszczelna :decayed: [czasami sie zdarza]

Opublikowano

obroty podczas BS wzrastaja w PD-kach ... w VP sa stale ...

a wracajac do tematu wyglada ze zaluzje stoja deba ... :wink4:

jest jeszcze jedna opcja ... grucha jest nieszczelna :decayed: [czasami sie zdarza]

grucha jest OK.... :naughty:

Opublikowano

obroty podczas BS wzrastaja w PD-kach ... w VP sa stale ...

a wracajac do tematu wyglada ze zaluzje stoja deba ... :wink4:

jest jeszcze jedna opcja ... grucha jest nieszczelna :decayed: [czasami sie zdarza]

grucha jest OK.... :naughty:

juz nie takie rzeczy widzialem ... :wink4:

Opublikowano

obroty podczas BS wzrastaja w PD-kach ... w VP sa stale ...

a wracajac do tematu wyglada ze zaluzje stoja deba ... :wink4:

jest jeszcze jedna opcja ... grucha jest nieszczelna :decayed: [czasami sie zdarza]

spójż w cyferki....VG jest ok....... :decayed:

wiem rutyna :wink4:i oczopląs :kox:

Pozdrawiam

Opublikowano

spójż w cyferki....VG jest ok....... :decayed:

wiem rutyna :wink4:i oczopląs :kox:

Pozdrawiam

widze ze jest OK ...

pomysl z grucha to poprostu cos nowego ... bo sie juz nudno robi ... ile mozna pisac o tym samym :naughty:

chyba sobie zrobie przerwe ... :kox:

Opublikowano

pomysl z grucha to poprostu cos nowego ... bo sie juz nudno robi ... ile mozna pisac o tym samym :naughty:

chyba sobie zrobie przerwe ... :kox:

:decayed: :decayed: :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Robi sie nudno.. Mozliwe, ale sa nowe wiesci.. :) Na jutro zamowilem uszczelki i takie tam... aby zabrac sie za czyszczenie turbiny, jednak dzisiaj w drodze od babci ;)) postanowilem jeszcze raz przegonic furke... 3 bieg gaz do dechy i... 3300 obr/min - to samo, tryb awaryjny, reset i gaz do dechy 3500 obr/min, awaria, reset i gaz do dechy... 4000, awaria, reset... I wow - gaz do dechy i ok ;)), 4 bieg (150 km/godz) - bo tylko na tyle pozwolila mi Wałbrzyska obwodnica (hahaha dobre ale to inny temat) i ok, kilka razy jezdzilem w ta i spowrotem i ok... Zadnego trybu awaryjnego. Mam nadzieje ze ten stan bedzie trwac dluuuugo, ale zobaczymy. Od razu pojechalem do domu i zrobilem logi BS - Oto one:

Puki co, ze wzgledu na poprawe sytuacji (zaleznie na jak dlugo) i na brak garazu i złe warunki atmosferyczne czyszczenie turbinki zostawiam na cieplejsze czasy.. No chyba ze znow sie kierowniczki przytra..

Chcialem bardzo podziekowac wszystkim za wypowiedzi, sugestie, analize i wszelka pomoc w mojej ciezkiej drodze ku poprawie stanu zdrowia mojej kochanki... A4

(co nie oznacza ze to koniec rozmow na tym watku...:)

Wisze wam browarka ;)

POZDRAWIAM[br]Dopisany: 21 Styczeń 2009, 22:00_________________________________________________Oto logi: (sorki nie wkleilem wyzej..:):kox:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cbe80b8d3c74b24c.html

Opublikowano

Oto logi: (sorki nie wkleilem wyzej..:):kox:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cbe80b8d3c74b24c.html

cos tam sie rusza ... :naughty:

a jutro napisze,że długo sie nie cieszyłem mocą i znowu notlauf a to wiecej niz pewne :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Spokojnie... jutro nic nie bede pisal (mimo iz to pewne) bo znam juz przyczyne swojej awarii i jak juz pisalem - turbinke oddam do regenerowania ale jak sie tylko troszke ociepli bo niechce mi sie jej demontowac w taka pogode...

Opublikowano

Witam.

U mnie również jest spadek mocy, błąd 575 itd. Może ktoś mi coś doradzi. Chcę zrobić logi, wiem jak, mam cały osprzęt, tylko jest mały problem. W instrukcji przedstawionej na filmiku jaki znalazłem w naszym klubie, jest napisane, żeby na trzecim biegu deptać do 4500 obrotków i zakończyć logowanie. Problem w tym, że moja niunia śmiga do 3500-3700, a póżniej następuje spadek mocy w reaktorze i mogę sobie deptać do woli. Co w takiej sytuacji??

Pozdro.

Opublikowano

Witam.

U mnie również jest spadek mocy, błąd 575 itd. Może ktoś mi coś doradzi. Chcę zrobić logi, wiem jak, mam cały osprzęt, tylko jest mały problem. W instrukcji przedstawionej na filmiku jaki znalazłem w naszym klubie, jest napisane, żeby na trzecim biegu deptać do 4500 obrotków i zakończyć logowanie. Problem w tym, że moja niunia śmiga do 3500-3700, a póżniej następuje spadek mocy w reaktorze i mogę sobie deptać do woli. Co w takiej sytuacji??

Pozdro.

zrób 011BS[jak pójdzie] :wink4:

Opublikowano

Ale czy to nie przeszkadza, że nie dojdzie do 4500 obrotów??

Deptać dokąd dojdzie i zakończyć logowanie.

Opublikowano
  • Autor

Hej

Logi BS robilem na postoju (i chyba dobrze bo mnie nikt nie skarcil) wiec Tobie radze tak samo, odpalony silnik, bieg jalowy i niech sobie zaworek (na BS) smiga... Zrobisz logi i bedzie git.. ;)

Pozdrawiam

Opublikowano

Ale czy to nie przeszkadza, że nie dojdzie do 4500 obrotów??

Deptać dokąd dojdzie i zakończyć logowanie.

nie przeszkadza bo i tak nie dojdzie-tryb awaryjny...

BS robi się na wolnych....tak ja zauważył kolega Mario :wink4:

Podczas trybu BS obserwuj sztange sterującą kierowniczkami ..... musi poruszać się w pełnym zakresie pracy,tj.ok15...20 mm.[góra-dół]

a jutro napisze,że długo sie nie cieszyłem mocą i znowu notlauf a to wiecej niz pewne :decayed:

:decayed:

Bez tego bylibyśmy bezrobotni.... :wink4:

Opublikowano

Ale czy to nie przeszkadza, że nie dojdzie do 4500 obrotów??

Deptać dokąd dojdzie i zakończyć logowanie.

nie przeszkadza bo i tak nie dojdzie-tryb awaryjny...

BS robi się na wolnych....tak ja zauważył kolega Mario :wink4:

Podczas trybu BS obserwuj sztange sterującą kierowniczkami ..... musi poruszać się w pełnym zakresie pracy,tj.ok15...20 mm.[góra-dół]

myśle ze lepiej i taniej wyjdzie jak rozruszamy sztange ręcznie niz w BS na wolnych obr. :wink4:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

;)

Co domojego notlauf`a to kolejny dzionek sobie smigam... i nic ;)

Ale luzik, na wiosne tak czy siak - kierowniczki beda czyszczone.. ;) Cudow niema, 98 rok, ok 200 000 przebiegu - musi sie cos dziac...

Zenysmy nie byli bezrobotni haha ;)

PZDR[br]Dopisany: 24 Styczeń 2009, 19:02_________________________________________________ :hi:

Witam poniwnie... Chcialem dodac kilka informacji, moze komus one pomoga:

Otoz ostatnimi czasy (pare tygodni) smigajac po drogach (poligon ;)) W-cha jezdzilem z max predkoscia 50 km/h jak emeryt wojskowy bo tu inaczej sie nieda, a co za tym idzie problem TURBO powrocil (ale nie jest juz straszny ;) i oto zaobserwowane wyniki: Autko stało 2 dni na parkingu po w/w stylu jazdy. Oto logi bs obrazujace prace sztangi (czyli jej brak) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e883fb8e34324970.html, po chwili w BS jest nieco lepiej http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a5ef51f5c05b1ac.html, wsiadam, jade robie logi dynamiczne i http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9045b13d398b7337.html. Wiec przeganiam autko (dystans króciutki - moze km) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/baa6eeedcf59b56c.html i --> http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/82f9def253b7c788.html. POtem moge sobie normalnie jezdzic i jest http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c1438e4bfde67951.html. Wiem wiem, to nie jest wyjscie. Poswiecilem chwilke czasu i checi aby wykonac ten tescik i umiescic wszystko na forum, bo moze komus to sie przyda... Jesli nie - zawsze mozna usunąc lub podyskutowac. Jesli ktos z WŁADAJACYCH forum uzna iz to tylko zasmiecanie Forum A4 - proszę śmiało usunąć... Co do mojego przypadku - jeszcze moze m-c i uda mi sie turbo wysłać do regeneracji.. O ile nie bedzie klopotow z demontarzem... Pozdrawiam serdecznie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.