Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zabezpieczenie portu OBD2


AudiA4uk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegos czasu zastanawiam sie w jaki sposob moge zabezpieczyc moje auto przed zlodziejami. Zdaje sobie sprawe ze marka Audi jest na niechlubnej liscie aut najczesciej narazonych na kradzieze.

Wiem ze czesto zlodzieję uzywają wlasnie portu diagnostycznego po to by uruchomic i odjechac naszymi autami

Grzebiąc w necie na temat zabezpieczen natknalem sie na kilka firm oferujacych zabezpieczenia portu OBD2 lecz najczesciej jest to ingerowanie w wyglad naszej deski rozdzielczej (np metalowe zabezpieczenie na klucz)

Idac dalej natknalem sie na artykul ( ang ) w ktorym czlowiek zadaje pytanie na forum publicznym o metode zabezpieczenia portu diagnostycznego. Podrzuca on pomysl aby zwyczajnie w kostce pozamieniac kilka 'pinow' i zrobic przejsciowke/adapter na wypadek gdybysmy potrzebowali zrobic diagnostyke w naszym aucie.

Zalaczam link do artykułu. Prosze was o opinie lub ewnetualne jesli macie inne pomyslu czekam na sugestie ;)

 

Dzieki za uwage

 

https://mechanics.stackexchange.com/questions/25257/disabling-obd2-interface-in-a-car

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś w passatach robiliśmy tak, że zakładało się po dużym bezpieczniku zewnętrzne zasilanie +12 na piny transmisji (np. na CAN-low) -> wtedy podpięcie czegokolwiek do tego portu paliło Ci interfejs, który podpinałeś (no i wywalało bezpiecznik). Oczywiście piny transmisji przepinałeś na inne żeby w ogóle mieć możliwość korzystania z tak przerobionego portu - do takiego podejścia trzeba mieć jednak przejściówkę, żeby móc własny interfejs podpinać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to chodzi. Przepiac piny w aucie w porcie OBD2 i zrobic prosta przejsciowke dla siebie.
Ale podpinanie zasilanie i uszkodzenie komus interfacu moze np skutkowac ze Ci rozpierniczy auto w zamian ze zlosci

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...