Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 AFN] Zgrzyt spod maski podczas odpalania


Arek8888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni mam problem ze zgrzytem spod maski podczas odpalania silnika. Hałas ten pojawia się od razu po uruchomieniu silnika i trwa do kilku sekund. Po chwili hałas znika i podczas jazdy go nie ma, jedynie podczas odpalania. Nagrałem to na tym filmie:

 

Proszę o pomoc w określeniu przyczyny tego zgrzytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie coś z osprzętu... może altek, pompa wspomagania? powoduje chwilowy opór przez co ślizga się pasek wielorowkowy.

Ten "zgrzyt" jest na tyle krótki że ciężko określić co dokładnie, ale jak dla mnie przypomina dźwięk ślizgającego się paska.

Osobno polej wodą każdą z rolek, jest to stary sposób mechaników do wykrycia która rolka szumi lub na której rolce ślizga się pasek.

 

Wysłane z OP3T

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem. Ściągnąłem pasek z alternatora i sprawdziłem, że sprzęgiełko jest sprawne. Natomiast po zakręceniu alternatora ręką, słyszalny był lekki gwizd łożysk, ale to chyba nie będzie to. Zrobię tak jak mówisz, czyli poleję wodą. A mógłbyś napisać czy na tym pasku pracuje coś jeszcze poza altkiem, pompą wody i pompą wspomagania? i czy można na chwilę zdjąć cały pasek aby wyeliminować cały osprzęt i sprawdzić, czy dźwięk nie dochodzi z silnika lub rozrusznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic więcej poza tym co wymieniłeś, nie pracuje na tym pasku.
Tak możesz zdjąć pasek i uruchomić silnik.

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak, jeszcze wisko o którym zapomniałem ?

 

Wysłane z OP3T

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ale wisko jest w sumie na samym wierzchu, więc ciężko go pominąć :) postaram się jutro podjechać do mechanika, bo zgrzyt trwa bardzo krótko, a na dodatek nie występuje przy każdym odpalaniu, więc ciężko mi go zdiagnozować sposobem na wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika, ale jak na złość zgrzyt przestał się regularnie pojawiać. Z nagrania gość nie potrafi nic konkretnego powiedzieć, w sumie nie dziwię się bo tak jak napisał Hezen, to może być wszystko i prawdopodobnie bez rozebrania osprzętu nic się nie dowiem. Jeśli problem się nasili na tyle, że będzie można konkretnie coś usłyszeć, to będę aktualizował temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...