Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Korekty lambdy na jałowych obrotach dużo za bogato

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam ponownie :). Tym razem korekty na obrotach jałowych idą dużo na minus co owocuje porannym telepaniem podczas przełączenia na LPG :/ . Nie mogę tego opanować żadnymi korektami . Dodam że dzieje się tak im cieplejszy reduktor . Gdy dochodzi do 100 stopni ( nie wiem czy taka ma być temperatura ) korekty spadają pomimo obniżania mnożnika . Czasy wtrysków LPG około 3.7 więc nie podejrzewam żeby były za niskie . Pb na LPG 2.5 . Jeśli ktoś ma pomysły proszę o pomoc . Reduktor kme twin, wtryski Eco power 60 .

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Opublikowano

Nie qumam...

 

Na benie masz korektę np. -3do +5 a w momęcie przepiecia na LPG lecą na minus 25? żadna korekta po obrotach czy obniżanie mnożnika nie daje rady? a podczas jazdy jak jest?

Opublikowano
  • Autor

Na pb korekty wąchają się w granicach 1/2 a jak przełacze na LPG i stoję dość długo ,na tyle by gaz się nagrzał to korekty lecą na -7 długoterminowe . Jak ustawie korektę po temperaturze gazu to np w korku zaczynają się cyrki . Zrobiłem autokalibracje na najwyższej temp gazu czyli w moim przypadku 89 stopni i jest trochę lepiej bo schodzi max do -2 ale jak rano wsiadam to telpka jest bo korekty krótkoterminowe lecą na +25 . Druga sprawa to w trasie jak lecę musiałem dać korektę po obrotach +20 żeby jakoś normalnie jechać . Dziwne to wszystko bo tak nie było kiedyś . Na pb wydaje mi się wszystko ok .

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
Na pb korekty wąchają się w granicach 1/2 a jak przełacze na LPG i stoję dość długo ,na tyle by gaz się nagrzał to korekty lecą na -7 długoterminowe . Jak ustawie korektę po temperaturze gazu to np w korku zaczynają się cyrki . Zrobiłem autokalibracje na najwyższej temp gazu czyli w moim przypadku 89 stopni i jest trochę lepiej bo schodzi max do -2 ale jak rano wsiadam to telpka jest bo korekty krótkoterminowe lecą na +25 . Druga sprawa to w trasie jak lecę musiałem dać korektę po obrotach +20 żeby jakoś normalnie jechać . Dziwne to wszystko bo tak nie było kiedyś . Na pb wydaje mi się wszystko ok .

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka



Mnożnik wygląda teraz tak ( wiem że góra do doszlifowania ) .e24ae5d2185b89585546863eac312987.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

80 stopni gaz? niemożliwe....

 

Pobaw się korektą od temp. reduktora a nie temp. gazu.

 

Wstępne strojenie robi się na wygrzanym silniku. A dopiero po wszystkim dopiero bawimy się korektami...

 

Takie 1.8T praktycznie da się wystroić samym mnożnikiem. Dopieszczanie i telepanie na zimnym przy przechodzeniu doszlifuj jak wspomniałem wcześniej. Jakie masz wtryski?

Opublikowano
  • Autor

No poważnie temp reduktora 100 stopni a gazu jak postaci samochód z 15 min na jałowym dobija ponad 80 . Nie wiem co się mogło stać . Wtryski Eco power . Oba czujniki temp na zimnym pokazują temp powietrza . Kiedyś było bez korekt żadnych i było git .

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Jak korektę robiłem od temperatury reduktora to w trakcie jazdy było ubogo . Kurde nie wiem może reduktor za słabo się chłodzi i ogrzewa gaz za bardzo :). Temp reduktora jaka powinna być ? Myślałem że taka jak płynu więc około 100 stopni jak przepływ gazu jest mały .

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Mam te same wtryski u siebie....

 

Zrób tak aby korekty w czasie jazdy były git...a przełanczanie tak aby nie telepało nie patrzeć na korekty

Ja zauważyłem, że te tryski przelewają przy pierwszym przełączaniu ale to jest tylko kilka sekund potem jest git.

Opublikowano
  • Autor

Ciekawe czemu . A reduktor i gaz jakie powinny mieć temp na postoju i w trakcie normalnej jazdy ?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

sprawdz wtryskiwacze pojedyńczo je włączaj i patrz jak sie zmieniają korekty pewnie któryś przylewa i to sporo jak na -25 masz albo masz dóże przerosty ciśnienia typu 3 bar i korekty nie ogarniają

Edytowane przez tomekp94

Opublikowano
  • Autor

Ciśnienie stałe jest 1.4 . Sprawdzę z tymi wtryskami ale tak na codzien jest ok . Problem się pojawia jak stoję z 15/20 min i temp. wzrasta do około 80 stopni .

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

przewody od czujników temp sprawdz sie przełamują przy czujnikach i czasami temp nie widzi takiej jak ma 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.