Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekręt na allegro


hak64

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem niedawno okazję przekonać się o oszukańczych praktykach stosowanych przez portal aukcyjny allegro. Nie bawiąc się zbytnio w opisywanie sytuacji wrzucam treść autentycznego maila kierowanego do nich.

 Witam.
W związku z naliczoną kolejną opłatą za wystawienie przedmiotu na sprzedaż
informuję, że żądanie tej opłaty jest całkowicie bezprawne.  Wystawiłem samochód
na sprzedaż  zgodnie z informacją wskazaną w warunkach umowy na okres 10 dni. W
takcie trwania oferty otrzymałem od Allegro maila z informacją o możliwości
bezpłatnego wystawienia kolejnego przedmiotu, z czego skorzystałem wystawiając
ponownie samochód na sprzedaż po zakończonej aukcji. Z niezrozumiałych dla mnie
względów zespół Allegro wystawia ponownie mój samochód na sprzedaż, żądając ode
mnie opłaty za trzecią i czwartą już ofertę sprzedaży. Zaznaczam, że w warunkach
oferty widnieje pozycja „wznawianie oferty” , której nie zaznaczyłem (nie
wyraziłem więc zgody na wznawianie oferty), w związku z czym uważam, że zespół
Allegro bezprawnie dysponuje moją własnością, samowolnie wystawiając mój samochód
na sprzedaż obciążając mnie przy tym kosztami wystawienia przedmiotu. Jest to moim
zdaniem ewidentne wyłudzenie nienależnego świadczenia i rażący przykład
oszukańczych praktyk stosowanych przez zespół Allegro.
Mając powyższe na uwadze oświadczam,  że zasadna jest wyłącznie opłata za pierwszą
ofertę (już opłacona). W przypadku drugiej – rzekomo bezpłatnej – być może także
opłata może okazać się zasadna (nie zapoznałem się bowiem ze szczegółowymi
warunkami owej bezpłatnej oferty). Natomiast żądanie opłat za samowolne wznawianie
oferty sprzedaży jest całkowicie bezzasadne i bezprawne. Dlatego też odmawiam
uiszczenia opłaty za trzecią i czwartą ofertę sprzedaży.
Nadmieniam, że w przypadku dalszego nękania mnie wezwaniami do zapłaty za te
„nadprogramowe” oferty opublikuję treść niniejszego pisma, oraz dotychczasową
korespondencję z zespołem Allegro na kilku portalach społecznościowych i forach
motoryzacyjnych, co skutecznie powinno uchronić Wasz zespół od ryzyka kontaktów z
klientami.
Z poważaniem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo kamera tylko czeka na takie kąski....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kazik123 napisał:

odpowiedz dostałeś

Nie inaczej. Najpierw dostałem takie coś: (fragment) "zaznaczył Pan opcje sprzedaży do wyczerpania przedmiotów. Oferta do wyczerpania przedmiotów trwa do wyprzedania przedmiotów lub zakończenia jej przez sprzedającego".

Odpisałem im tak: "Zdaję sobie sprawę z tego co zaznaczyłem, jednak to określenie jest niejednoznaczne, może bowiem oznaczać, że jeśli przedmiot sprzeda się tuż po wystawieniu, to oferta traci ważność, a wystawiający i tak płaci za pełny okres umowny (10 dni). Potwierdzeniem takiej interpretacji jest bowiem kolejny punkt zamówienia "wznawianie oferty", a tej nie zaznaczyłem. Dlatego podtrzymuję swoje stanowisko i nie mam zamiaru płacić za trzecią i czwartą ofertę sprzedaży, gdyż to zespół allegro pozwolił sobie dysponować moim mieniem wbrew mojej woli, obciążając przy tym kosztem własnej twórczej inwencji.
Dodaję, że ostatnie zdanie wcześniejej mojej korespondencji pozostaje aktualne.
Z poważaniem."

Kolejny mail od nich: (fragment) "Rozumiem, że automatyczne wznowienie oferty nie było Pańską intencją. Przeanalizowałam Pana zgłoszenie i w tej sytuacji wyjątkowo zwróciłam Panu opłatę za ostatnie przedłużenie oferty".

Skoro jednak zwrócono mi kasę tylko za jedną bezprawnie naliczoną opłatę, postanowiłem zrealizować obietnicę zawartą w pierwszym mailu, co niniejszym czynię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy wątek przekrętu. Kolega z innego forum reklamuje taki "wałek": 

"opłaty naliczane co 10 dni przy ofercie wystawianej na 20 dni z konta prywatnego - podczas wystawiania 
takiej oferty brak informacji o tym iż opłata jest tylko połową ceny".

W ofercie alledrogo, w tzw. formularzu zamówienia dodano taki zapis "Pełna kwota opłat dla oferty dostępna będzie po jej zatwierdzeniu w historii konta. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Allegro" (regulamin Allegro to kilka stron do których należy dołożyć kilkadziesiąt stron załączników stanowiących jego integralną część):

Wracając do owego zapisu ("pełna kwota opłat..."). Jak dla mnie równie dobrze każde biuro turystyczne może oferować "wyjazdy na koniec świata za darmo" * z opłatą po powrocie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...