Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szum przedniej szyby przy większych prędkościach ( 90km/h+ )


StempelXP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problem: Szum powietrza przy wyższych prędkościach (90+) - przeglądałem forum i dużo jest tematów na temat drzwi kierowcy i uszczelki, nie mniej jednak u mnie wydaje mi się iż problem leży po stronie szyby czołowej. 

Środkiem zaradczym w trakcie jazdy jest płyn od spryskiwaczy lub deszcz - przestaje wtedy szumieć na chwilę.

 

Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z takim problemem?

Czy może być to spowodowane źle wklejoną szybą?

 

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2017 o 08:55, StempelXP napisał:

Witam,

Problem: Szum powietrza przy wyższych prędkościach (90+) - przeglądałem forum i dużo jest tematów na temat drzwi kierowcy i uszczelki, nie mniej jednak u mnie wydaje mi się iż problem leży po stronie szyby czołowej. 

Środkiem zaradczym w trakcie jazdy jest płyn od spryskiwaczy lub deszcz - przestaje wtedy szumieć na chwilę.

 

Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z takim problemem?

Czy może być to spowodowane źle wklejoną szybą?

 

Z góry dzięki za odp.

Kolego ten typ tak ma. Też mam ten sam problem i wielu znajomych co ma b8 ma to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dekiel 13 napisał:

Ale co szumi wycieraczki czy uszczelki ?

Uszczelki ale wymiana na nowe nic nie daje po prostu tak jest ze przy prędkości powyzej 90 km/h slychac szum tak jakby szyba byla lekko uchylona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kształt uszczelek jest nieodpowiedni . Najwyrażniej Audi nie stać było na tunel aerodynamiczny i pomiary .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jestem pewien czy to to...

Ostatnie też mnie to wkurzało i zrobiłem testy i taśmą zasłoniłem wszystkie uszczelki szyby przód, powodując bardziej aerodynamiczny kształt i wiecie co ... nic to nie dało.

Potem zrobiłem to samo z wszystkimi szparami drzwi lewych (bo mam wrażenie że to z tej strony)  ... i dalej szumi.

 

Właśnie zaczyna od około 90 km/H a czasami  nawet jest odgłos piszczenia takiego (gwizdów) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, simplus napisał(a):

Nie do końca jestem pewien czy to to...

Ostatnie też mnie to wkurzało i zrobiłem testy i taśmą zasłoniłem wszystkie uszczelki szyby przód, powodując bardziej aerodynamiczny kształt i wiecie co ... nic to nie dało.

Potem zrobiłem to samo z wszystkimi szparami drzwi lewych (bo mam wrażenie że to z tej strony)  ... i dalej szumi.

 

Właśnie zaczyna od około 90 km/H a czasami  nawet jest odgłos piszczenia takiego (gwizdów) 

 

 

Powinieneś kontynuować oklejanie uszczelek wtedy byś je wyeliminował na 100%.

Potem sprawdzenie może osłon pod autem i nadkoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dekiel 13 napisał(a):

Powinieneś kontynuować oklejanie uszczelek wtedy byś je wyeliminował na 100%.

Potem sprawdzenie może osłon pod autem i nadkoli.

 

Mam to w planie .... bo coraz bardziej mnie to wkurza :(

 

A jeszcze jedno nadmienię. Miałem wymienianą szybę czołową  - dlatego pierwsze co ją okleiłem dookoła. 

Ale szyba która jest zamontowana jest o "lepszejszym" wygłuszeniu. więc raczej nie szyba jest głośna.

 

 

Edytowane przez simplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz no, masz oryginalny grill, czy coś innego? Był już temat z szumem podczas jazdy i winny okazał się przedni grill.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2023 o 00:47, Langista napisał(a):

A powiedz no, masz oryginalny grill, czy coś innego? Był już temat z szumem podczas jazdy i winny okazał się przedni grill.

 

Zaskoczę Cię :)

Miałem to zarówno jak miałem oryginalny grill z A4, miałem to potem jak miałem grill z S4 i mam to teraz jak mam .... zrobiony lift w tym samym aucie i grill chińczyk :( 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...