Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Biały dym z wydechu


arek a4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam milosnikoe audi.Mam taki problem po jednio dniowej przerwie z jazdy,gdy zapalilem auto to po trzech sekundach zgaslotak jakby zablokowalo cos silnik. Gdy probowalem uruchomic je nastepnym razem bylo bezzmian(czyli jakby cos nim blokowalo).Ale udalo mi sie odpalic i silnik pracuje rowno jakgdyy nigdy nic,ale dymi na bialo. Pasek rozrzadu jest ok.,tez podpiolem go pod vaga i kom nie pokazal zadnych bledow. Wodw w uklwdzie chlodzenia jest bez zmian.Co to moze byc?

* stosuj prosze wlasciwy prefix [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wczoraj poznym wieczorem sprobowałem odpalic i odpaliła normalnie.Rozgrzałem ją do 90 stopni i byl bały dym. Postanowiłem ze sie przejade i jej wcisne normalna moc bez zmian i gdy wrociłem to nie było białego dymu. Co to moze być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze, uszkodzony zawor sterujacy klapy gaszacej, n239 i cos mu sie wiesza, albo klapa gaszaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz poziom oleju, czy nie ubyło jakoś szczególnie dużo. Czy dużo jest tego dymu na rozgrzanym silniku? Możesz zrobić jakieś foty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by bylo zrobic logi dynamiczne(grupy 003, 008, 011) jak bialy dym powroci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale mi chodzi o logi, a nie o bledy. Bialy dym, taki ktory odczulem osobiscie, to efekt spalania oleju na katalizatorze lub generalnie w wydechu. A bierze sie on tam z nieszczelnosci turbiny. Tak wiec logi moga pokazac jej kondycje. Poza tym radze do niej zajrzec, czy nie puszcza oleju. Z obu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli turbina straciła szczelność i puszcza olej to po dłuższym postoju (przez noc) po odpaleniu dymi na biało-niebiesko. Jak się rozgrzeje to nie dymi.

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b6_avf_kopci_na_niebiesko_przy_odpalaniu-t55264.0.html;msg592267#msg592267

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...