Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapalniczka - cały czas napięcie...


tomek899

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem rejestrator, myslałem że po wyłączeniu silnika wyłączy sie rejetrator , ale niestety nadal chodzi, tak samo nie uruchamia sie sam podczas uruchamiania auta, zauwazylem ze jest caly czas napiecie w zapalniczce. mam ladowarke podlaczona i sie swieci zielona dioda pomiomo wylaczenia auta(przy okazji czy nie rozladuje taka ladowarka akumulatora, jak samochod nie bedzie ruszany przez kilka dni ? )

Da sie zrobic zeby po wylaczeniu auta znikało zasilanie w zapalniczce ? Albo jakis inny patent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełno jest tematów na temat podłączenia kamerki -> poszukaj proszę.
Napięcie w zapalniczne jest cały czas i nic z tym nie zrobisz, no chyba, że bedziesz przerabiał instlację ale nie to najmniejszego sensu.

Kamerkę możesz podpiąć w skrzynce bezpieczników pod masę oraz bezpiecznik chyba nr 33 czyli plus po zapłonie. Jak wyłączysz auto napięcie znika i kamerka się wyłącza. Włączysz zapłon, kamerka się włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek899 napisał:

Da sie zrobic zeby po wylaczeniu auta znikało zasilanie w zapalniczce ? Albo jakis inny patent

Oczywiście że się da, najlepiej na przewód który idzie od bezpiecznika do zapalniczki założyć przekaźnik sterowany "plusem po stacyjce" czarny przewód 4mm wychodzący ze stacyjki. Takie rozwiązanie ma ten plus że obwód nadal jest zabezpieczony oryginalnym bezpiecznikiem w skrzynce.

Ostatnio robiłem tak w swoim B7 bo zakładałem ładowarkę USB która jest schowana pod deską rozdzielczą i właśnie ze względu na stały pobór prądu zrobiłem tak jak napisałem. założyłem dodatkowy przekaźnik w fabryczny uchwyt nad MCE i teraz ładowarka działa tylko po przekręceniu kluczyka. Do tego najlepiej kupić fabryczny przekaźnik 395, jest mały i są 2 miejsca wolne w fabrycznym uchwycie na taki przekaźnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...