Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek paliwa z wężyka BFB


dawidreclaw94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Były już podobne tematy ale nie znalazłem w nich wystarczająco trafnej odpowiedzi.

Jednego dnia wymieniałem filtry: paliwa, powietrza, oleju, kabinowy oraz olej

po dwóch dniach od tej wymiany na pulpicie ukazał się Check Engine - zrobiłem z tą kontrolką 200km

po następnych dwóch dniach wyruszyłem w trasę 1000km z czego zrobiłem 800 i po nich samochód odmówił posłuszeństwa - w pewnym momencie przestał ciągnąć paliwo. Przy próbie ponownego odpalenia (samochód nie odpala) samochodu wydostaje się paliwo z jednego z trzech wężyków z dołu samochodu - dwa z nich są podłączone do filtra paliwa a trzeci jest luźny, otwarty, nie podłączony nigdzie i to z niego leci paliwo dość w obfitych ilościach.

Dodam, że trasę robiłem w temperaturze 35stopni cały dzień, może to ma jakiś wpływ na tę sytuację

Co może być powodem takiego wycieku? Coś nie tak z filtrem paliwa? Zapowietrzony układ paliwowy (tutaj proszę mnie poprawić jeżeli samochód sam się odpowietrza)?

Edytowane przez dawidreclaw94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to bardzo częsta usterka, szczególnie jeśli załozony był jakiś zamiennik filtra,  kup i załóż org filtr z aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wymieniłem flltr paliwa na Boscha (wcześniej był Purflux) i autko odpaliło bez żadnych problemów, zniknęła też kontrolka Check Engine

 Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...