Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BRB] Dziwny dźwięk z silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,posiadam Audi A4 B7 1.9 TDI 116 km BRB,ostatnio zauważyłem czasami zaraz po odpaleniu a czasami na ciepłym silniku takie cykanie które zamieściłem w  pliku głosowym.Ostatnio była ściągana pokrywa zaworów i co się okazało był wysunięty brok ,mechanik go zaślepił i po dwóch  dniach dalej cykanie,czasami to cykanie jest a  czasami wcale,czy to mogą być szklanki ? 

Głos 005.m4a

Opublikowano

jeżeli broki są szczelne to mogą być szklanki 

Opublikowano

Mocno dudni oprócz cykania, wałek nie jest powycierany ?

Opublikowano
  • Autor
Dnia 19.08.2017 o 02:30, piotrsob1 napisał:

Mocno dudni oprócz cykania, wałek nie jest powycierany ?

Właśnie po zaślepieniu broka dudnienie ustało,dzisiaj rano odpalam i nic nie hałasuje ,czasami ta usterka jest a czasami jej nie ma.Zauważyłem,że jak wcisnę pedał gazu i obrotomierz pokaże jedną kreskę pond tys to silnik zaczyna strasznie telepać i to tylko w tym zakresie tak się dzieje.

Opublikowano
3 godziny temu, wojt23 napisał:

Właśnie po zaślepieniu broka dudnienie ustało,dzisiaj rano odpalam i nic nie hałasuje ,czasami ta usterka jest a czasami jej nie ma.Zauważyłem,że jak wcisnę pedał gazu i obrotomierz pokaże jedną kreskę pond tys to silnik zaczyna strasznie telepać i to tylko w tym zakresie tak się dzieje.

Zrób loga grup 013,018 i 023 na rozgrzanym silniku do temperatury roboczej.

Loguj na biegu jałowym ale po dłuższym ( chociaż z minutkę ) trzymaniu na podwyższonych obrotach (do 2000-2500 obr/min ).

Logowanie rozpocznij na moment przed puszczeniem gazu i loguj  5 do 8 minut .

Jak tego loga zobaczę to może będę mógł coś więcej napisać na temat przyczyny tego telepania :hi:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Okazało się,że mam pęknięty kolektor wydechowy  ;/. Co mam zrobić,znalazłem tylko  jeden  na allegro .Kupic nowy czy dać do  spawania?

Opublikowano

Ten?

http://allegro.pl/audi-a4-b7-1-9tdi-bke-brb-kolektor-wydechowy-i6941284417.html#thumb/1

Jak za tani to tutaj masz droższy :decayed:

http://allegro.pl/kolektor-wydechowy-audi-a4-bpw-2-0tdi-i6919006948.html

Nie widzę sensu spawać żeliwa, jak za 50 PLN-ów masz dobrą używkę , oczywiście dopytaj sprzedającego czy nie ma jakichś wad :wink:

Nawet nie jestem ciekawy ile będzie nowy kosztował :P

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.