Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Więcej mocy gdy silnik jest zimny .


pavvell82

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć .

Czy spotkaliście się z taką sytuacją że Wasze auto lepiej przyśpiesza kiedy silnik jest zimny ?  B5 to mój chyba siódmy samochód i nigdy wcześniej takiego efektu nie zauważyłem .  Szukałem trochę w google i znalazłem podobne wpisy lecz nigdzie nie było jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czym taki efekt jest spowodowany , jedni twierdzą że np rano powietrze jest zimne, bardziej gęste i dawki są tak dobierane że silnik uzyskuje więcej mocy , dla porównania przytaczają przykłady intercoolerów , coś w tym jest ale to oznaczałoby że zimą przy -10 silnik też miałby lepszego kopa. Inna grupa twierdzi że jeśli po rozgrzaniu silnika odczuwamy spadek mocy to musi być to wina np jakiegoś czujnika.  Dla jasności dodam że mówię o lekkim odczuciu spadku mocy , auto śmiga ale np rano jak jadę do pracy to czuję przyśpieszając że wyrywa do przodu , a kiedy silnik dobrze się rozgrzeje to tak jakbym zabrał pasażerów .

Edytowane przez pavvell82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji, jak zejdzie ssanie to auto ma jeździć tak samo i na zimnym i na ciepłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od temperatury moim zdaniem. Ja gdy jadę swoim 1.8 w nocy, gdzie powietrze jest chłodne to auto jest bardziej zrywne, ostatnio gdy były upały tzn. +32 st.C i więcej to na LPG miałem straszny spadek mocy, czy był na ssaniu czy na rozgrzanym, po prostu nie był zrywny, muł totalny, przy wyprzedzaniu mimo redukcji łapał czkawki nawet, myślałem że coś padło ale komputer czysty spalanie ok, jeszcze tego samego dnia podczas podróży w nocy gdy temperatura zmalała, auto zrobiło się dużo żywsze. Jeśli chodzi o zimę to u mnie auto zawsze jest zrywne czy na ssaniu czy nie, jeśli chodzi o PB, jeśli o LPG to lekki muł w zimie ale tylko przez niedostrojony LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...