Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] Niedziałające liczniki, FIS + przygasanie podświetleń licznika, klimy


macste

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Po krótce: liczniki prędkości, obrotomierz i reszta z wyłączeniem voltomierza nie działają (stało się to po ostatnich odwilżach) ale nie cały czas, miewają przebłyski i działają. Podświetlenie konsoli jest ale pulsuje (widać tzw. pompowanie światła, ciemniej, jaśniej i tak cały czas). Miałem przepalone żaróweczki ale z pomocą kolegi już wymienione, natomiast po rozłączeniu poszczególnych kostek pod licznikiem i ponownym podłączeniu problem występuje nadal. VAG podaje błąd sygnału prędkościomierza, rozwarty lub zwarty do gleby sygnał. Gdzie można szukać usterki? Pogoda taka piękna na kręcenie bączków i testowanie kłatro a tu nerwy biorą i zabierają radość życia :(

Z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobnie. po podlaczeniu pod Vag'a w zegarach wyszlo spiecie do masy. zeby aku mi sie nie rozladowywalo to odpinam kleme i tez po jej podlaczeniu zegary najpierw sie nie swieca, potem pulsuja a potem juz jest wszytko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, mój kolega który zna się na rzeczy i lubi "dłubać" rozebrał tapicerę pod kierownica po lewej stronie - jest tam złączek i kabli milijony :) Postukał, poodłączał i powłączał niektóre i zaczęło działać i jak na razie po dwóch tygodniach jest OK !

Mam nadzieję, że się nie powtórzy. Przed tym faktem jak nie świeciło to sprawdziłem czy jest ładowanie bo to ponoć też mogło by być przyczyną ale wszystko było w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...