Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biała A4 B8 Avant 3.0 TDI Quattro


Jashooligans

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów 

Nazywam się Karol i mieszkam w Jastrzębiu-Zdroju. 

Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Białej Audi A4 b8 Avant 2009 rok z silnikiem 3.0 tdi Quattro 

Jest to moje drugie auto, pierwsze to była Alfa 147 1.9 JTD :)

Jak widać przeskok ogromny i jestem bardzo zadowolony - no ale kto by nie był? 

Jeśli chodzi o autko to technicznie wszystko w jak najlepszym porządku. Bardzo zależało mi na białym kolorze i Quattro. Niestety takich samochodów na Polskim rynku jak na lekarstwo. Szukałem 2.0 tfsi, ale po negatywnych opiniach zrezygnowałem i nagle pojawił się 3.0 TDI.

Samochód był w bardzo dobrym stanie, sprawdziliśmy go bardzo dobrze przed zakupem i jak narazie nie ma ukrytych wad.

Wcześniej moim marzeniem była a5 z tym właśnie silnikiem jednak wybrałem bardziej rodzinne i przestronne auto. 

Jeśli chodzi o wyposażenie to szału nie ma. 

Jasny środek, żonie się podoba, mi średnio. 

Z plusów wyposażenia to:

Led plus Bixenon, klimatyzacja 3 strefowa, podgrzewane fotele, radio z SD, BT i naprawdę dobre nagłośnienie (wiadomo,  że nie to co B&O ale wystarczy),  Tempomat zwykły, Czujniki deszczu i świateł, lusterko fotochrom, siatki przeciwsłoneczne  w tylnych szybach, 

No i rzecz której nie spotkałem w żadnej A4-ce podczas poszukiwań - Webasto :)  nie miałem jeszcze okazji przetestować ale podobno przydatne w zimę, tym bardziej że samochód trzymam pod blokiem. 

Z minusów to brak MMI (chociaż podobno poza nawigacja która jest bardzo słaba to dużej różnicy nie ma-jeśli się mylę to sprostujcie,

Brak kolorowego FIS, brak półskory i sportowych foteli, brak pakietów sline. 

Jednak wiadomo nie można mieć wszystkiego wolałem mieć białe i Quattro :)

Z rzeczy które planuje zrobić na pewno :

- Wymiana alufelg - te nie są zbyt piękne , mają 17 cali jednak opony nowe więc trochę szkoda. Ewentualnie pomalować na czarno - jak myślicie? 

- przeciemnianie szyb tylnych 

- z czasem lekki wirus - chociaż nie jestem pewien bo już taka moc kusi a niebiescy nie śpią :)

- wymiana żarówek tablicy i wnętrza na LED

- wymiana kierownicy na multifunkcyjna trzy ramienna. Ta co mam teraz jest jakaś dziwna bo nie jest w kolorze wnętrza i wygląda naprawdę jak nowa, możliwe że ktoś ją wymieniał.  I tu od razu pytanie bo szukałem już na allegro kierownic, czy wystarczy kupić kierownicę bez poduszki i przełożyć ją z aktualnej kierownicy czy tak się nie da i trzeba kupić zestaw? 

Możecie mi od razu pomoc jak zrobić test zegarów? Bo nie umiem dostać się do ukrytego menu w tym radiu (pewnie to działa tylko w mmi) 

No i zobaczymy co dalej  wszystko zależne oczywiście od funduszy. Może kiedyś uda mi się wymienić fotele tapicerkę itd,  ale to już są duże koszty 

 

Jak macie jakieś pomysły to śmiało 

Pozdrawiam i jeszcze raz witam wszystkich klubowiczów. 

 

0_20170814_194434.jpg

0_20170814_194438.jpg

0_20170729_173700.jpg

0_20170825_011921.jpg

0_20170729_182236.jpg

0_20170730_192749.jpg

0_20170729_174243.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 quattro... jest potencjał. Resztę można dorezać :)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor środka do przeżycia są gorsze w b8 :) (jaśniejsze) Fajna baza do modów :)

 

PS co do kiery musisz wymienić poduszkę i kierownicę od 4ramiennej do 3ramiennej nie podejdzie. Chyba że chcesz 4 ramienną ale z multifunkcją to wtedy poducha może zostać. Trzeba jeszcze sprawdzić czy taśma może zostać czy też do wymiana ta co pod kierownicą. Potem zakodować multi i będzie działać. Jak coś pisz PW może będę mógł pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje zakupu.

Jeśli planujesz wymianę licznika. To mam swój do sprzedania, został mi z modzenia:P

Oczywiście mam też manetki z taśmą.

Edytowane przez tomo.td
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...