Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie Wchodzi Wsteczny Bieg A4 B7 1.9 2007


balon123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.  Nowy wiec proszę o wyrozumiałość. W moim audi a4 b7 1.9 TDI mam problem z biegiem wstecznym. Otoż gdy na zapalonym silniku próbuje włożyć wsteczny czuje opór. Nie da się go zapiąć. Wszystkie inne biegi chodzą idealnie łącznie z 1. Widziałem ze inni mają problemy z jedynka + wsteczny ale u mnie jest problem tylko z wstecznym. Gdy wrzucam wsteczny na wyłączonym silniku to mam takie wrażenie ze jest lepiej, jak by miał ochotę wskoczyć ale nie pcham na sile żeby nic nie uszkodzić. Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś się już z takim czymś spotkał. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki realny przebieg?

 

Czy podczas jazdy są jakieś dźwięki niepokojące czy cokolwiek odbiegającego od normy ze skrzyni? Sprzęgło kiedy zmieniane?  Chodzi git? Sprawdź poziom oleju w skrzyni i czy nie ma w nim opiłków. 

Jak to sprawdzisz daj znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, balon123 napisał:

przebieg to 280 tys.  sprzęgło zmienione przy 230tys. Czy sam przy pomocy podnośnika w warsztacie mogę sprawdzić stan oleju czy muszę prowadzić do mechanika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia musi auto równo stać, więc albo kanał albo podnośnik warsztatowy starczy w zupełności. Sprawdź sprzęgło czy się ślizga i czy przy podniesionym aucie na wciśniętym sprzęgle i zmienianiu biegów koła się kręcą choć trochę(drgną nawet).  Odpowietrz wysprzęglik a najlepiej zmień w nim płyn, bo przy podniesionym aucie to 5 minut zabawy a może coś zdziałać. Oczywiście do sprawdzenia też przy okazji wybierak, sprawdź, czy spod auta wsteczny wchodzi lepiej.

Jak nie pomoże to do zdjęcia skrzynia i sprawdzenie sprzęgła. Jak nie pomoże to skrzynia do podmiany (ale w to wątpię).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego, miałem podobny problem z wyrzuceniem wstecznego, winny okazał się docisk.

Po wymianie kompletnego sprzęgła problem minął, podgieta była sprężyna w docisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprzęgło jest ok. Zacząłem stawiać na wybierak. Szukałem trochę tego na forum i podobno przeguby kulowe się wyrabiają i jest problem z tym wstecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną było coś takiego jak na foto. W skrzyni 5 biegowej jest wsteczny tak jak 6 bez wciskania drążka a ten element odpowiada za to żeby podczas jazdy z 5 nie wrzucić sobie wstecznej "szóstki". Po prawej stronie przy połosi to jest wykrecone w skrzynie na dwa torxy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...