Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cewki i świece do ASN


spectrum89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie, poradzicie jakie cewki i świece montować do tego silnika? Jakie macie?

Cewki Beru czy NGK?

Świece NGK czy Bosch czy inne?

Wywala mi zapłon po montażu LPG i muszę wymienić co wadliwe.

 

Szukałem opinii w internecie ale nie ma konkretów. Najlepsze opinie zawsze są od użytkowników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cewki Beru,wcześniej właściciel na nich jeździł ja jeżdżę od 5 lat żadna nie padła. Świece mam Bosch platinium iridium, cena ok 45 zł sztuka, lub Denso też irydowe. Co do Boscha to nie wytrzymują 100 tyś przebiegu ale jakieś 50 i co jakiś czas padają po kolei a jak padnie to jazda przypomina blondynkę jadąca automatem :-). Nie polecam tanich świec do gazu innych niż irydowe jak nie chcesz wyciagac ich z cylindra, a widziałem takie auta fura skóra szpan a świece od Simsona :-) no i remont.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, darox5 napisał:

Ja mam cewki Beru,wcześniej właściciel na nich jeździł ja jeżdżę od 5 lat żadna nie padła. Świece mam Bosch platinium iridium, cena ok 45 zł sztuka, lub Denso też irydowe. Co do Boscha to nie wytrzymują 100 tyś przebiegu ale jakieś 50 i co jakiś czas padają po kolei a jak padnie to jazda przypomina blondynkę jadąca automatem :-). Nie polecam tanich świec do gazu innych niż irydowe jak nie chcesz wyciagac ich z cylindra, a widziałem takie auta fura skóra szpan a świece od Simsona :-) no i remont.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
 

No ja właśnie teraz miewam sytuacje, że szarpie jakby muł ciągnął i check miga niemiłosiernie jak go przycisne, na niskich obrotach też potrafi przyszarpnąć, ale tylko na lpg. cewkę wymieniłem, ale nie pomogła, dodam jeszcze 2 :) Ostatnio mi się też otworzył jakiś obwód na cylindrze i auto jechało bo musiało, ledwo co, założe się, że świece mam teraz jakieś ngk, bo mi mechanik wymieniał na początku roku, ale... pojęcia pewnie nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są założone świece ngk takie jak zaleca fabryka, do tego cewki ori z końcówką "m". Od dwóch lat jazda na lpg bez żadnych problemów.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, darox5 napisał:

 Nie polecam tanich świec do gazu innych niż irydowe jak nie chcesz wyciagac ich z cylindra, a widziałem takie auta fura skóra szpan a świece od Simsona :-) no i remont.

Niektórzy twierdzą, że zwykłe jedno-elektrodowe są najlepsze do lpg, tylko rzeba pilnować właściwej przerwy między elektrodami, która powinna być mniejsza niż do benzyny. Mieszanka gazowa powietrzna ma większą rezystancję a tym samym wyższe napięcie zapłonu. Można też dać świece o wyższej wartości cieplnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denso ma już świece bez elektrod, jakiś wypas, ale ja jednak bym nie stosował nie mam pojęcia jak to jeździ :-)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię cewki Beru, a spróbuję świec od NGK, tylko właśnie irydowe, zobaczymy jak się sprawują. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...