Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z odpowietrzeniem maglownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam po wymianie pompy wspomagania nie da się odpowietrzyć układu wspomagania. 

Pompa nowa regenerowana. Oryginał.

Poziom płynu wspomagania jest między min a max

Próbowałem różnych sposobów kręciłem kilkanaście razy do końca w lewo i w prawo na zgaszonym i zapalonym silniku i nic. 

Na podniesionych kołach jak obracam kierownicą  w pewnym momencie słychać "bulgot" chyba powietrze w maglownicy nie da się go przepchnąć jest tam i nie da się go usunąć. 

 

Proszę o pomoc 

Edytowane przez janekkozak1

Opublikowano

Pompa jęczy czy co? Co według ciebie oznacza zapowietrzona maglownica? Bo nie napisałes objawów...

Opublikowano
  • Autor

Pompa nie jęczy jest cicho.  

Brak wspomagania ciężko kręci się kierownicą. 

Na podniesionych kołach jak się obraca w lewo i w prawo, słychać w układzie chyba w maglownicy odgłos powietrza którego nie da się wypchnąć. 

Płyn się nie pieni i nie ma bąbelków. 

Przed wymianą pompy wspomaganie  działało ok. A wymieniłem bo pompa zaczęła ciec. 

 

Może gdzieś układ łapie lewe powietrze ktoś doradzi jak to sprawdzić zdaje się, że przewody zapiąłem mocno.

Edytowane przez janekkozak1

Opublikowano
2 minuty temu, janekkozak1 napisał:

Pompa nie jęczy jest cicho.  

Brak wspomagania ciężko kręci się kierownicą. 

Na podniesionych kołach jak się obraca w lewo i w prawo, słychać w układzie chyba w maglownicy odgłos powietrza którego nie da się wypchnąć. 

Płyn się nie pienie i nie ma bąbelków. 

Przed wymianą pompy wspomaganie  działało ok. A wymieniłem bo pompa zaczęła ciec. 

 

Może gdzieś układ łapie lewe powietrze ktoś doradzi jak to sprawdzić zdaje się, że przewody zapiąłem mocno.

To nie jest zapowietrzona. Pompa do d*py jak nie ma wspomagania. Lub zaworek który jest w śrubie w maglownicy którą sie przykręca węża.

Opublikowano
  • Autor

Co z tym zaworem da się coś zrobić ? 

Opublikowano
  • Autor

Jeżeli to zawór w maglownicy bo w trakcie skręcania kołami lewo prawo w pewnym momencie słychać charakterystycznym bulgot jak by powietrze się przesuwało. 

Ktoś doradzi gdzie mam to naprawić jakiś serwis mechanik jestem z Bielska Podlaskiego ale mogę dojechać z 50 km np na Białystok?

Opublikowano
  • Autor

Czy możliwe jest ab powietrze utknęło w zaworku i stąd te bulgoty przy skręcie kierownicy? 

Jeżeli tak to jak usunąć powietrze z maglownicy które śruby luzować? 

Opublikowano

Bulgot ,,,, bo pompa ma słabe ciśnienie  regenerowana ? nie znaczy ,że sprawna , masz na nią gwarancje ? 

ale może być i tak ,że zaworki w maglownicy są zatarte ,zatkane ale to jest mało prawdopodobne jak na poprzednie pompie było ok .

Opublikowano
  • Autor

No poprzedniej pompie było Ok zaczęła ciec wymieniłem na Oryginał regenerowaną mam gwarancję.. 

Na podniesionych kołach przy skrętach lewo, prawo słychać charakterystyczny bulgot jak by powietrze chodziło w maglownicy i nie mogło wyjść.

Jak poradzić sobie lub sprawdzić z tymi zaworkami, ktoś doradzi? 

Kręcenie kierownicą lewo prawo na podniesionych kołach nic nie daje nadal słychać ten charakterystyczny bulgot. 

Opublikowano

Gdyby byla zapowietrzona to bys mial piane w zbiorniczku i pompa by jeczala. Pompa do d*py.

Opublikowano

Po pierwsze jakie ty tam  słyszysz powietrze??

Zaworek w pompie ten co przekierowuje siły jak siada to jest tak ze w jedna stronę wspomaganie chodzi słabiej a w 2 ciezko,czasem tez tak ze podczas skrętu słyszysz puk i wtedy jest ok.

Jesteś 1 szy który chyba wspomina coś o zapowietrzeniu magla,fakt pompa zgodzę się ale i tak nie trwa to długo.

Jak wyzej pisali koledzy:

Nie pieni sie w zbiorniczku,pompa nie wyje to typowe objawy na powietrze w układzie.

Na logike,wymieniłeś pompę problem powstał to masz winowajce.

Pompa daje prawdopodobnie za małe ciśnienie robocze.

Kup używkę w dobrym stanie i będziesz happy zas to próbuj oddać na reklamacje choć jak znam live ciężko będzie z tym tzn z uznaniem jej..

 

 

 

 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Więc tak. 

Facet u którego kupiłem regenerowaną oryginalną pompę wspomagania przysłał drugą pompę. 

Zamontowałem i było jeszcze gorzej wspomaganie bardzo słabe, jeszcze gorzej jak na pierwszej pompie. 

Myślałem, że coś nie tak z maglownicą i oddałem do warsztatu gdzie naprawiają tylko maglownice. 

Okazało się, że dwie pompy które otrzymałem dają bardzo słabe ciśnienie. W warsztacie wstawiono inną i wspomaganie działa. 

 

Czy mam się pochwalić gdzie kupiłem oryginalną regenerowaną pompę wspomagania do Audi? 

 

Dziękuję kolegom za pomoc, trafiliście z usterką. 

 

Opublikowano

Twoja sprawa,jak chcesz to napisz...

Opublikowano
  • Autor

Ok będę się starał o zwrot pieniędzy za regenerowaną pompę o zepsutych nerwach i czasie nie wspomnę. Oczywiście zmarnowałem również płyn, bo zawsze stary zlewałem i zalewałem nowym.

Jak ni otrzymam zwrotu pieniędzy za pompę to pochwalę się gdzie nie kupować regenerowanych pomp wspomagania. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.