Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czy to dwumas czy łożysko oporowe?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Panów.

Ostatnio nasila sie u mnie problem ktory polega na tym, ze gdy jade na połsprzegle to słychac (i czuć na pedale) szuranie-chrobotanie. Rownież na biegu jałowym gdy wcisne sprzegło minimalnie (ok 1cm) to wtedy szuranie jest najgłosniejsze. Gdy wcisne sprzeglo do podlogi, dzwiek maleje znaczaco (ok 80% ciszej). Gdy sprzeglo nie jest wciśnięte, nic nie slychać zarowno podczas jazdy na biegu jak i postoju na jałowym. Czyżby to łożysko oporowe mowilo "pa pa"?

Biegi wchodzą bezproblemowo. Sprzeglo po wymianie plynu hamulcowego przestalo szarpac. Rownież nie slizga na seryjnej mapie. (Po programie dostawal poślizg wiec wrocilem do serii)

 

Mam pytanko ile mozna tak jezdzic i co sie może wydarzyc jeśli zignoruje sie te odglosy. Niechcialbym wymieniac kompletu sprzegla-dwumas w Anglii z racji na koszta :) ale zaczynam czuć, ze jest to nieuniknione.

Pozdr

 

 

Opublikowano

imo dwumas, miałem identyczne objawy, wymiana samego łożyska oporowego wyeliminowała tylko chrobotanie na pełnym wysprzęgleniu, natomiast przez kolejne 2 miesiące hałas przy lekkim wciśnięciu się jeszcze nasilał - dopiero po wymianie docisku z dwumasem jest elegancko (dwumas był już wyraźnie zatarty, 0 luzu po demontażu)

Opublikowano
  • Autor

Podziekowal. Caly komplet bede wrzucal jak mi tylko cos dobiora dobrego w hurtowni w dobrej cenie. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

Wogole dziwne rzeczy sie dzieja. Dzisiaj np jest mokro i pochmurno i nie slychac tego tarcia :/ Tez tak miales Vis?

Opublikowano

u mnie było tak, że z reguły po dłuższym postoju (doba/weekend) było najgorzej, a zdarzało się, że nawet przez kilka dni był spokój. Możesz poobserwować chwile samochód na jałowym biegu - u mnie było już czuć cykliczne wibracje po budzie.

Opublikowano
  • Autor

Bylem u mechaniora powiedzial, ze dlatego tak jest bo zuzyty dwumas sie zazebia i Dlatego raz slychac bardziej a raz mniej. Wibracje czuje czesto po odpaleniu na zimnym rano przez chwile. To moze byc cos z wtryskami bardziej. Narazie nie ma tragedii ale sprawdze vcds korekcje. Znalazlem komplet luka dwumas/sprzeglo za 2130zl w hurtowni wiec wymiana sie szykuje [emoji4]

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.