Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana licznika - immo


rusty105

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Posiadam licznik Jaegera full FIS, który niestety odmówił posłuszeństwa (tańczące wskazówki, przygasanie FIS itp.). Kupiłem licznik VDO też full FIS, elektroniczny zegarek itp. Do nowego licznika mam kod PIN. Po zamontowaniu VDO mam następujący problem, kiedy wkładam stary kluczyk i włączam zapłon nie pali się w ogóle lampka immo (chociaż powinna migać). Przez vag com i kabel viaken kkl łączę się z 17. Instruments następnie Login, podaje PIN,  nie dostaje żadnego komunikatu że pin jest nie prawidłowy czyli ok. Dodaje liczbę kluczyków próbuje je dodać jak w linku poniżej, niestety bez powodzenia. Liczba kluczyków się zapisuje poprawnie ale samochód nie odpala. A lampka od immo w ogóle się nie zapala.

Czy takim kablem nie jestem w stanie dodać kluczyków ? trzeba mieć vag commandera ? dlaczego immo nie miga skoro wkładam nie dopasowany kluczyk ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zaślepił/odlutował dioda immo, albo jest uszkodzona. Który masz rok auta, oraz jaki silnik? Tym kablem zrobisz spokojnie adaptację. Możesz spróbować programem vcds, vag com nie zawsze daje radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam A4 B5 2000r 2.4 ARJ i automatyczna skrzynia, spróbuje z VCDS, bo instrukcja z linku który wkleiłem do tego typu licznika jest ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czy na obecnym liczniku jest aktywny kanał 50 w adaptacjach. Jeśli tak to masz immo3 i adaptacja wygląda trochę inaczej. Jeśli nie to masz immo2 i opis z linka jest ok. Z tym, że możesz spróbować nie wykonywać tego punktu z opisu:
"Wpisujemy 0 w pole "new value". Ta opcje powoduje wykasowanie aktualnie zapamiętanych kluczykow. Wybieramy [Test], a nastepnie [save]. ",
Oraz tego:
"Wybieramy [Done, Go Back], [Close Controller, Go Back - 06]."
Ja zawsze robię bez tego. Sprawdź też wartość w kanałach 60, 61 i 62 w starym liczniku i wprowadź takie same w nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam licznik VDO 8D0919861A, w którym szwankuje wskaźnik temperatury, (wykluczyłem już czujnik po jego podmianie). Jest dużo liczników o tym nr ale są przeważnie z manuala i nie wiem, czy będą mi wyświetlać położenie wajchy zm. biegów przy automacie, mimo tego samego nr części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem adaptacji starych kluczyków do nowego zestawu zegarów, na którą wymianę zdecydowałem się po radzie jednego z forumowiczów, który cytuję poniżej. Dodam, że miałam sytuację gdzie miga kontrolka immobilizera. Pomogła instrukcja na YT pod tytułem: "kodowanie immobilajzera Audi a4 a6 a3 passat b5 golf 4 leon" https://youtu.be/HmC_IiCYzSk  Do niniejszego filmu należy dodać, że nie wystarczy bezpłatna wersja VCDS-LITE (niezarejestrowana). Korzystałem z interfejsu VAG KKL USB. Za pierwszym razem się nie udało. Być może ważna jest uwaga: na końcu uruchamiamy silnik ostatnim kluczykiem. Zrobiłem to odruchowo za drugim razem. 

"Jeśli macie licznik Jager, nie próbujcie go naprawiać bo szkoda waszego czasu i nerwów tylko od razu wymieniajcie na vdo ja miałem 1/2 fis wymieniłe na full wszystko gra i pięknie śmiga. Jednego czego żałuje to że wydałem niepotrzebnie kase na wymiane procesora [...]  źródło: 

 

image.png

image.png

image.png

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...