Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARM] Dziwny dźwięk podczas hamowania


Raffii

Rekomendowane odpowiedzi

podczas hamowania slysze dziwny dzwiek jakby cos szorowalo zapewne sa to klocki hamulcowe ale mam problem jeszcze z prawym tylnym kolem podczas jazdy rusza sie tak jakby mialo odpasc patrzylem czy nie ma luzow na kole jaka moze byc tego przyczyna POMOCY :mysli:

* nazywaj proszę wątki zgodnie z regulaminem forum (ten poprawiłem) - Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj klocki jak najszybciej, bo później dokupisz jeszcze tarcze. A co do koła to podnieś auto na lewarku i poruszaj kołem. Zobaczysz czy to felga, czy też niedokręcone. Może też być luz na łożysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylne koło się rusza to albo nie jest należycie dokręcone albo ma luzy na łożyskach tak jak kolega wcześniej pisał. Jeśli zaś drży podczas jazdy to może być niewyważone albo opona ma wadliwą konstrukcję. Ewentualnie może być to bardzo "rozklekotane" zawieszenie. Ale jak podniesiesz autko na lewarku to się przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat bo u mnie tez jest podobny dzwiek jakby klocki sie skonczyly i szorowaly ale po przejechaniu kilku km wszystko wraca do normy

nalot czy rdze na tarczach bym wykluczyl bo dziej sie to bez roznicy czy jest mokro czy sucho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste odkręćcie koło i obejrzyjcie klocki, będzie widać czy są do wymiany czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klockow jeszcze nie sprawdzalem ale raczej to odpada bo jak by sie skonczyly to by caly czas ocieralo a nie tylko jak sa zimne

po rozgrzaniu hamulcow tego nie slychac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej musi być wina klocków... jak się nie kończą to może są spalone... ( a jak szorowanie nie jest mocne to nic nie trzeba robić). Moim zdaniem to wyjmij klocki i sprawdź ich stan jak są w porządku to nie zawracaj sobie tym głowy. bo tarcze to raczej odpadają to nie ich wina. A podczas hamowania występuje jak wiadomo tarcie i dźwięk "szorowania" jest jak najbardziej naturalny... w pewnym przedziale głośności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klockow jeszcze nie sprawdzalem ale raczej to odpada bo jak by sie skonczyly to by caly czas ocieralo a nie tylko jak sa zimne

po rozgrzaniu hamulcow tego nie slychac

Byc moze tarcze sa juz nie bardzo i osiada sie na nich rdza...podczas zimnych tarczy słychac szuranie przy hamowaniu i to moze byc powodem...nie wiem czy to prawda bo słyszałem od znajomego cos takiego jak miał podobny problem z hamulcami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...