Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja tunelu


Makale

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Regenerował może ktoś z Was tunel cały? Autko 2001r, więc te powłoki są tragiczne, a znaleźć używkę w idealnym stanie 2din w normalnej cenie też ciężko. Wiem, że są firmy, które regenerują deski rodzielcze po wystrzale airbagów, ale macie coś poleconego ? Szczególnie najlepiej mazowieckie, łódzkie, kuj-pomorskie, tak żebym nie musiał tego nigdzie wysyłać, a podjechać jedynie i zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tematu, bo już taki istnieje....
Możesz zrobić to samemu, roboty jest dużo ale efekt bardzo zadowalający.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Regenerował może ktoś z Was tunel cały? Autko 2001r, więc te powłoki są tragiczne, a znaleźć używkę w idealnym stanie 2din w normalnej cenie też ciężko. Wiem, że są firmy, które regenerują deski rodzielcze po wystrzale airbagów, ale macie coś poleconego ? Szczególnie najlepiej mazowieckie, łódzkie, kuj-pomorskie, tak żebym nie musiał tego nigdzie wysyłać, a podjechać jedynie i zostawić.

Ja robiłem własnoręcznie. Wywaliłem fabryczny uchwyt na telefon i zostały mi 2 otwory które mega szpeciły. Plastik ba gorąco, dalej szlifierka i papierem ściernym wyrównanie oraz zdjecie starej powłoki farby. Po tych zabiegach został mi czysty plastik i ..... myślałem o lakierze ale z drugiej strony ech co mi tam spróbowałem okleić folją 3D Carbon, efekt uderzający. Przy okazji okleiłem też popiołkę, ramkę i zaślepkę od ręcznego szczotkowane aluminium. Koszt nie wielki a zadowolenie ogromne.
8d8f3bdb6fa522c1438464495b83dc33.jpg


Tapnięte z iPhone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad oklejeniem, ale słabo mi to wychodzi i raczej szczerze wolałbym zostawić tunel w oryginalne. I też mam ten uchwyt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad oklejeniem, ale słabo mi to wychodzi i raczej szczerze wolałbym zostawić tunel w oryginalne. I też mam ten uchwyt [emoji4]

Robiłem to pierwszy raz bo albo ceny tuneli powalają albo fachowiec chce prawie tyle samo co kupno wiec zakasałem ręce kilka filmów z Youtub'a i jechanie. Folia jest tylko na słupkach i zaślepce od góry, reszta poszedł lakier który zresztą wyglada jak w oryginale[emoji1]

Sam stałem przed wyborem czy wybulić 400 za dobry stan oryginał czy robić samemu. Wyszło mnie 160 zł. Nie dość ze teraz mam trwalsza powłokę bo zjechałem całą starą farbę to jeszcze prysnąłem mega dobrym lakierem który wytrzyma tyle co Ori. No i mam tak jak chciałem[emoji1]

Roboty nie wiele a zadowolenie w pełni.

Masz cały efekt poniżej

e9f58619469973cdf03ed8682ed353ce.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką farbą to malowałeś ? U mnie jakieś tragedii nie ma, no ale pomalowałbym zaślepkę pod ręcznym, tunel mam przyatrty głównie z tyłu przy popiołce i z przodu przy lewarku / wybieraku. Prysnąłbym też sobie front od schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluj czarnym matem z bolla... porządne wyczyszczenie wszystkiego to klucz do sukcesu, a łatwo nie jest :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...