Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Opłata skarbowa ,kłopocik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przy kupnie auta trzeba opłacic opłate skarbowa itd, sprawa ma sie tak, prawie 2 lata temu kupiłem auto za ktore najprawdopodobniej nie zapłąciłem podatku w skarbowym, co lepsze auto kilka miesiecy temu zostało sprzedane, orientuje sie ktos jakie sa konsekwencje nie zapłacenia itd i jak to sprytnie rozwiazac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak zarejestrowałeś auto dwa lata temu nie opłacając podatku, w urzędzie komunikacji przy rejestrowaniu auta kupionego od osoby prywatnej na umowe kupna sprzedazy musisz prawdopodobnie mieć potwierdzenie że umowa została opodatkowana 2% od ceny auta, chyba ze kupiłes auto od firmy lub komisu i dostaleś fakture wtedy podatek płaci sprzedający...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale nie odpowiedziałes na moje pytanie, auto kupione, podatek nie płacony , jakie sa tego konsekwencje i jak to rozwiazac, we wtorej jade do skarbowego pogadac co i jak ale do tego zcasu wole cos wiecej wiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że kolega Ci wcześniej dobrze wyjaśnił.

Napisałeś, że "prawdopodobnie" nie zapłaciłeś. Ja myśle że prawdopodobnie w takim przypadku byś nie zarejestrował samochodu, bo do rejestracji potrzebne jest zaświadczenie ze skarbówki.

Wydaje mi się że nawet jakbyś nie zapłacił to Urząd sam by do Ciebie napisał w ciągu tych 2 lat.

Że się tak zapytam, skąd masz w ogóle przypuszczenia, że nie zapłaciłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm rozumiem że na inne auta masz potwierdzenie wpłaty w kasie (banku). Może przy tym miałeś tylko jedną kopie wpłaty, którą oddałeś przy rejestracji. Bo panie od rejestracji zabierają ten dowód wpłaty. Z tego co pamiętam dawniej dawali 2 dowody wpłaty: dla właściciela i do rejestracji. Teraz już tylko dają 1 kopię: do rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze tam pojechac zapytac, bo ostatnio udało sie zarejestrowac auto w wydziale komunikacji bez wizyty w skarbowym a teoretycznie nie ma takiej opcji bez uiszczenia opłaty skarbowej , a jednak takie rzeczy to normalka w naszym kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze tam pojechac zapytac, bo ostatnio udało sie zarejestrowac auto w wydziale komunikacji bez wizyty w skarbowym a teoretycznie nie ma takiej opcji bez uiszczenia opłaty skarbowej , a jednak takie rzeczy to normalka w naszym kraju

j jak kupiłem to zarejstrowałem autko bez problemu i przy ibezpieczeniu babka "odkryła", że w różnych dokumentach miałem 3 różne VINy (skarbowy, przegląd itp.)

Także POLSKA to jest dziwny kraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że skarbówka sie upomni to nie wierzę :cool1:

znajomy też nie płacił i cisza ... czeka po 5 latach się przedawni :kox: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że skarbówka sie upomni to nie wierzę :cool1:

znajomy też nie płacił i cisza ... czeka po 5 latach się przedawni :kox: :gwizdanie:

To siedź 5 lat jak na szpilkach, czy przypadkiem "dziady" nie naliczą odsetek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dzisiejszym kryzysie to nisko oprocentowany kredyt w porównaniu do inwestycji w fundusze :polew::decayed::naughty::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaarek_dpl

przy rejestracji auta kupionego w PL od prywatnej osoby nie trzeba miec zadnego kwitu iz uiscilo sie oplate w US :) z tego co sie dowiadywalem to kara jest taka iz placi sie ten podatek tj. 2% wartosci od autka + 200 zl kary ale jesli minal taki czas to niewiem czy to tak samo naliczaja pozdrawiam :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem gdzie to wyczytałeś ze nie trzeba mieć tego kwitu chyba że masz fakturę lub kupiłeś auto przez komis inaczej w wydziale komunikacji nie zarejestrują Ci auta bo jest to wymagany dokument przy rejestracji i nawet jak nie wiesz że masz to zapłacić to miła pani przy rejestracji Cię uświadomi :)A jak gdzieś rejestrują bez tego to nie znają przepisów i do nich bym się najpierw doczepił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaarek_dpl

w ciagu ostatnich 12 miesiecy rejestrowalem 4 auta :) i nie wymagali kwitu z US przy rejestracji wymagana jest umowa kupna, dowod rejestracyjny, karta pojazdu (jesli jest), tablice, aktualny przeglad i ubezpieczeniem i kwitek oplaty za tablice, wymiane dowodu, naklejke itd (niecale 170zł) <-- to jest jedyny kwit wymagany przy rejestracji :) no chyba ze wszedzie inaczej :D pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baran, byłeś już w tym Urzędzie? Wyjaśniłeś?

Jeśli nie, to sprawdź w Wydziale Komunikacji, czy wymagają teraz i czy wymagali dwa lata temu.

Jeśli wymagali, to poproś aby sprawdzili, czy w mają ten Twój dowód wpłaty.

Tylko chyba będziesz musiał jakąś Panią podejść dobrze, bo inaczej to marne szanse, że coś takiego sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjasniona , było zapłącone , na pytanie czemu nie posiadam potwierdzenie babeczka powiedziała tylko tyle , pewno Panu nie dalismy :wallbash:. Ogolnie aby zarejestrowac w WK trzeba miec opłacony Skarbowy, ale jakos nikt tego nie sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...