Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wypadek Szkoda całkowita PZU


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałem zasięgnąc informacji do kolegów z forum na temat szkody calkowitej.

 

Otóż do rzeczy 3 tyg. temu zakupiłem Audi A4 B5 Quattro Avanta 110 km AFN. Samochód w nienagannym stanie pompa wtryskowa praktycznie nówka, turbo po regeneracji, zawias 1be, webasto.

Książka serwisowa i przebieg 166 000km.

 

Niestety w zeszłym tygodniu miałem wypadek kierowca opla corsy wyjechał mi na czołówkę prawdopodobnie zabierał sie za wyprzedzanie.

Moja audinka jest wg mnie do kasacji jestem blacharzem i lakiernikiem uszkodzenia to złamany dach podłużnica lewa blotniki oba maska zderzak drzwi kierowcy pasazera podloga strona kierowcy. Szkoda zgłoszona do ubezpieczyciela sprawcy (PZU) Dziś po wizycie rzeczoznawca uznanł szkodę całkowitą i naprawa auta będzie nieekonomiczna...

Rzeczoznawca poinformował mnie ze suma jaka dostane raczej nie będzie zadowalająca. Za A4 zapłaciłem 13k.

Moje pytanie czy ktoś miał podobna sytuacje?  Co jeśli wycenia samochód za nisko i otrzymam marne odszkodowanie ??

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez polok777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołanie, niezależny rzeczoznawca i sąd. Zapłaciłeś za auto 13 tyś. Więc tyle było warte przed wypadkiem i tyle powinieneś dostać jak nie to do sądu

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, polok777 napisał:

3 tyg. temu zakupiłem Audi A4 B5 Quattro

Ubezpieczyciel zapewne wyliczy szkodę za pomocą programu Info expert, ale masz prawo odwołać się od tej wyceny, dołączając kopię umowy kupna pojazdu.  Możesz także podnieść wartość pojazdu przed szkodą (poprzez udokumentowanie nakładów poniesionych np na doposażenie pojazdu, tuning, lub wymianę całych podzespołów).  Dodatkową kasę możesz uzyskać zgłaszając szkodę osobową (uszczerbek na zdrowiu). Skoro auto kwalifikuje się do kasacji, to uderzenie mogło spowodować jakieś urazy (odcinek szyjny kręgosłupa jest bardzo wrażliwy na przeciążenia).  Osobiście kilka lat temu dostałem blisko 7 tyś za naderwane więzadła mięśni karku i kilka siniaków. Jeśli więc coś Cię boli, to do lekarza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec zaczekam na wycenę z PZU później odniosę sie do tego.

Jeśli chodzi o szkodę na osobie to tak mam złamany obojczyk, naderwanie i skręcenie odcinka szyjnego kręgosłupa..

po wypadku byłem w szpitalu rozpocząłem juz leczenie i aktualnie jestem na zwolnieniu l4.

A udać sie z tym do jakiegoś prawnika czy również zglosic szkode do PZU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej do prawnika. Później są koszty związane z rehabilitacją, pogorszenie stanu zdrowia i inne koszty. Za wszystko płaci ubezpieczyciel. Jak dobrze to ogarniesz to b7 w quatro kupisz. Powrotu do zdrowia życzę i powiedzonka. P.S. Bez prawnika nie rozmawiaj z pzu bo cię zaszczekają.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, polok777 napisał:

A udać sie z tym do jakiegoś prawnika czy również zglosic szkode do PZU ?

Możesz zgłosić szkodę samodzielnie, o ile znasz procedury, wiesz co wchodzi w skład odszkodowania i jak wyegzekwować należną kasę. Jeśli jednak nie masz o tym pojęcia, to służę pomocą.

 

1 godzinę temu, ecobuda napisał:

Bez prawnika nie rozmawiaj z pzu bo cię zaszczekają.

Bez przesady. Możesz wyciągnąć to co ubezpieczyciel zaproponuje, a później próbować więcej za pośrednictwem firmy odszkodowawczej. Uważaj tylko by nie podpisać ugody z ubezpieczycielem, bo to zamyka drogę do dalszych roszczeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...