Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Nierówne zużycie opony z tyłu


skrzyna

Rekomendowane odpowiedzi

witam panow...jestem posiadaczem b6 mniej wiecej od 5miesiecy ....kiedy je kupowalem auto mialo prawie nowe opony...wczoraj zauwazymlem ze na prawym tylnim kole opona po zewnetrznej ma nizszy bierznik i to sporo....kolo tez wydaje sie stac pod troszke innym katem [pion] niz z lewej strony....moje pytanie jest takie czy jest jakas regulacja w tylnim zawieszeniu katu pochylenia kol?a jezeli nie to jakie moga byc przyczyny zlego katu pochylenia...dodam tyle ze jak podnioslem auto na lewarku to zadnych luzow kolo nie mialo[reczne sprawdzanie] jak i tez w czasie jazdy zadne stuki lub cos podobnego sie nie pojawiaja i prowadzi sie rewelacyjnie:)oczywiscie jutro pojade na geometrie ale gdyby ktos moglby mi udzielic informacji to bede wdzieczny...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuje żadnej regulacji z tyłu nie ma a koło Ci najprawdopodobniej leży od uderzenia w np. krawężnik, z tego co wiem można to naprostować koszt to ok.300zł u mnie w Gdańsku mam blacharza co takie rzeczy robi,może u siebie też kogoś znajdziesz! jeśli nie to czeka Ci wymiana tylnej belki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem na geometrii i co sie okazalo to 3 kola byly poprzestawiane ...wynika z tego ze jest tam jakas regulacja bo panowie cos tam pokrecili przy kolach i komputer zaczal pokazywac poprawne katy pochylenia ..i nawet na oko widac ze to tylne kolo stoi inaczej niz poprzednio....wiec mam nadzieje ze bedzie juz dobrze...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze jest regulacja kątów w A4

Byłem na ustawianiu zbierzności i gdy "podłaczą" kompa pod wszystkie koła to widać co i jak jest. Jak jest coś zle to świeci sie na czerwono a jak ok to na ładny zieleń :>

Ja zapłaciłem po znajomści za takie coś 50zł a normalnie kosztuje 100zł przynajmniej u mie w Lesznie.

Po wszystkim dostałem wydruk z komputera mówiący o całwj geometri kół itp. Polecam coś takiego bo szkoda opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temat trochę stary ale potrzebuje w tej kwestii pomocy wiec go odgrzeje. Czy wie ktoś z was jak zmienić-ustawić geometrie tylnych kół tak aby zmienić ja przed wizyta na badaniu technicznym. Czy w ogóle jest taka możliwość bo zdania są podzielone. Auto to a4 b6 kombi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...