Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z xenonem


Fish1991

Rekomendowane odpowiedzi

Siema forumowicze :) nie znalazlem podobnego problemu jaki mam wiec opisze co i jak moze ktos cos pomoze. Do rzeczy a mojej audi mam orginalny zwykly xenon d1s. Po zakupie auta jazda w nocy to masakra. Mialem zarowki hidy 6000k. Zaczołem naprawe od wymiany zarnikow philipsa d1s 4600k xenstart oryginalne ze sklepu.roznica wyrazna ale dalej slabo. Nastepnie regeneracja osblysnikow i czyszczenie ogolnie soczewek. Efek znow widoczny ale jedna lampa swieci slabiej od drugiej.widac to wyrazie w dzien pod sciana. Lewa nie odbija tak intensywnie swiatla jak prawa. Na pewno nie wina zarnikow i przetwornic bo robilem podmiane z jednej lampy do drugiej. Zauwazylem ze jak odpale swiatla dlugie to w tej slabszej lampie migocze. O co kaman? Od czego zaczac ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fish1991 napisał:

jedna lampa swieci slabiej od drugiej.widac to wyrazie w dzien pod sciana.

Posprawdzaj masę i wtyczkę,

Po drugie różnica może byś spowodowana jakością regeneracji odbłyśników.

By to sprawdzić to trzeba by było pobawić się z przełożeniem palników i przetwornic miejscami, oczywiście pod warunkiem sprawdzenia czy z zasilaniem lampy jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też źle, tzn. odwrotnie włożony odbłyśnik. Ja tak mam, tyle, że w lampie zwykłej H7. Nie wiem jak w xenonie, czy odbłyśniki są symetryczne, czy nie. Ja w jednej lampie mam odwrotnie zamontowany, tzn. muszę wkładać żarówkę H7 jezyczkiem do góry przez co geometria już jest skopana i swieci na scianie też slabiej. Rozeznaj się jak to wygląda u Ciebie w xenonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...