Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problem z gazem Autronik


olek4505

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie mam pytanko mam gaz autronik nie jest to sekwencja jakiś czas było wszystko w porządku chodził ładnie i na gazie i na benzynie ale zaczął falować i na tym i na tym po przeczyszczeniu przepustnicy na benzynie jest oki ale na gazie dalej faluje i potrafi zgasnąć i to prawie za każdym razem tak ze jak chce stanąć na światłach muszę przełączyć na benzynę jeżeli ktoś wie co to może być proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze raz przemył przepustnice bo raz to może niepomoże dosć syfu sie tam zbiera a jak na gazie wariuje to mósisz podjechac do gaziarza niech ci ustawi natomiast do adr.niemoże być zwykła instalacja tylko sekwencja zęby niebyło żadnego problemu ja tak mam i jest oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego w zwykłej instalacji musisz wyregulować obroty pokrentełkiem na parowniku i spuścić parafine . jeżeli nie wiesz jak to zrobić to jedź do zakładu zrobią to za 20 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oki rozumie ze sekwencja jest lepsza tylko ze na tej tez mi chodził ładnie nie miałem żadnego problemu dopóki nie wyciągnąłem akumulatora i większe problemy z gazem zaczęły się dziać po zmianie skrzyni z automatu na manual ale czy

skrzynia może mieć coś do tego?????? trochę wątpię choć może wiesz z tym gazownikiem wolałbym nie jechać bo jak zaczną mi go ustawiać to znowu zacznie palić jak głupi spróbuje jeszcze raz przeczyścić ta przepustnice może pomoże i zaadaptować ja vagiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu są problemy z jakością gazu. Na wtryski jest wyrzucany mazut, ponoć już niektórzy gazownicy (przynajmniej w Łodzi słyszałem o tym) zakładają trzeci filtr gazu tuż za reduktorem i problem znika.

Co prawda nie masz sekwencji, a czy próbowałeś zmienić stację gazową na inną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadkach gdy wolne obroty faluja trzeba przeprowadzic adaptacje przepustnicy i po problem powinien zniknąć. Można ją przeprowadzic w warunkach domowych, bez komputera. Zastanawiające natomiast jest to gdy na bezynie auto chodzi bardzo dobrze a na gazie wariuje. Taki przypadek powatał takze u mnie. Zamontowana została sekwencyjna inst. gazowa. Przez pierwszych 400km było idealnie a teraz zaczyna mocno falowac na wolnych obrotach ale tylko na gazie. Czy ktos ma jakiś pomysł? Gaz jest firmy ELPIGAZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli instalacja jest dobrze zrobiona to wina tkwi tylko po stronie kiepskiej jakości gazu. Jak zacząłem się tankować na BP to zniknęły problemy z falowaniem na wolnych obrotach i gaśnięciem przy niskich temperaturach cieczy chłodniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...