Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Mała navi DX nie startuje - co może być przyczyną ?


lukasera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. posiadam małą navi w swojej B6. od samego początku navi nie chce działać, nawet z oryginalną płytą Włoch, lub Beneluksu. Dziś wrzuciłem płytę PL,Cz 08/09 i też nic. Podkładam ucho do napędu nawigacji w bagażniku i słyszę,ze płytka się kręci, coś tam czyta, natomiast nic się nie dzieje na fisie. Sterowanie nawigacją mam przy lewarku ręcznego. po przyciśnięciu "nav" oraz innych klawiszy niesety żadnej reakcji... Może wiecie w czym tkwi problem???

Jeśli by płyty nie czytało podejrzewam,ze pojawił by się napis typu "check CD" lub podobny. Myślę ze problem może tkwić w Fisie, tylko nie wiem jaki :confused4: Dodam, iż Fis'a mam już kolorowego.

Macie jakieś propozycje jak ruszyć to ustrojstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj - mam identyczną nawigację i też miałem z nią problem - tyle że w moim przypadku na fisie wyskakiwał komunikat, wyczyściłem laser i teraz wszystko gra. Może wyciągnij navi z bagażnika i też daj do czyszczenia - przy okazji sprawdzisz może czy wtyczka łączy. Jak coś to mapa Polska Czechy 2008-2009 nie jest za bardzo dokładna - dosyć często pakuje kierowce pod zakazy jazdy - ale pomimo to jest pomocna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tu chodzi o sam fakt... mam coś,co nie działa i to najbardziej człowieka wkurza :)

Zastanawiam się,czy jest jakieś połączenie z nawi w bagażniku pod FIS w zegarach. może tam mi się jakaś kostka wypieła...

w ogóle nie wyświetlają mi się takie informacje jak na zdjęciu poniżej..

Ps słabo widać, fotke złapałem gdzieś z allegro.

29123f5bec6fa8ee.jpg

[br]Dopisany: 28 Styczeń 2009, 22:44_________________________________________________Może jednak ktoś troszke wiecej podpowie... gdzie zajrzeć, czego szukać, za co zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie koledzy wysilili ... ja również mam identyczny problem .. mam ori płyte ale nie działa nic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Kolega to się bardziej wysilił czy tylko ma żal do pozostałych ?

Mi nic nie działało bo nie włożyłem płytki :polew:

Napisz coś więcej, podepnij VAG-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wagu tez nie pokazuje błędów!!!

kumpel mówi ze to moze byc wina kodowania ...

tylko zeby wejsc w kodowanie navi to trzeba sie zalogowac z kodem

i tutaj mam dylemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w małej navi. W RNS-E nie trzeba kodu.

Myślę, że w małej też nie

Navi masz ori ? Płytę też ? Jak tak to wyczyść może laser

FIS się zachowuje tak jakby w ogóle navi nie było czy co ? Płyta jest "na Polskę" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ze długo nie pisalem

navi sie tak zachowuje jak by nie bylo plyty

nic sie nie pokazuje na FIS`e

... mam ori płyte ale po włożeniu nic sie nie dzieje ...

Zaraz sprawdze czy wsztskie kable sa podpiete do pulpitu .. [br]Dopisany: 07 Lipiec 2009, 11:56_________________________________________________oki

przewody są podłączone (jak przekręcę światła to podświetla się panel od navi)

do auta podpinany był soft VCDS (podobno wyżej od VAG`a)

i w programie tym w opcjach nawigacji jest przycisk Login , który podobno umożliwi dostanie sie do opcji kodowana

,a swoją drogą

w końcu jeśli mam nie czytelną płytę to powinien chyba pojawić się komunikat i ostrzec, że nie mam właściwej płyty ..

a u mnie po prostu jest całkowity brak reakcji ... [br]Dopisany: 07 Lipiec 2009, 12:07_________________________________________________to screeny z VCDS`a

z opcji nawigacji ,

01.jpg

niektórych kanałów z navi

02.jpg

oraz radio

03.jpg

jak zauważyliście w opcji navi jest możliwość logowani a następnie możliwość kodowania

tylko jaki jest login ?????

w przypadku radia mogę (jak widać ) z tych opcji skorzystać..

[br]Dopisany: 07 Lipiec 2009, 14:07_________________________________________________ciekawe czy takie radio możne być .. do tej navi (podobno ma to jakis związek) ....

mam nadziej ze uda się wam coś wymyślić bo ja już straciłem nadzieje [br]Dopisany: 08 Lipiec 2009, 10:28_________________________________________________i jak panowie jakieś koncepcje !!!!![br]Dopisany: 12 Lipiec 2009, 18:53_________________________________________________A tutaj jeśli ktoś szukał Instrukcja do małej navi DX (niemiecki , trzeba rozpoznać i wrzucić w translator)...

Plik spakowany RAR`em

http://www.szambur.ovh.org/A4-forum/mini Navi DX AUDI.rar

Oczywiście nadal czekam na pomoc w kwestii uruchomienia mojej navi ... :no:[br]Dopisany: 13 Lipiec 2009, 10:38_________________________________________________odpowiedzi nadal brak .....!!!

chyba pozostaje mi pojechać do salonu audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem polegał na kodowaniu. Tutaj instrukcja jak zmienić kodowanie Vagiem:

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_all_b6_kodowanie_fis_dla_funkcji_rds_i_navi-t64918.0.html;msg704607#msg704607

Nie potrzeba żadnych loginów,ani haseł, wystarczy dodać wartość o odpowiednią liczbę, w moim przypadku na FISie nie było informacji z radia i navi wiec dodałem +05 (+01 radio, +04 navi) do pierwotnej wartości kodowania. Rds z radia wyświetlił się praktycznie od razu, natomiast navi zadziałała za drugim uruchomieniem auta (prawdopodobnie wczytywał się soft z nowej mapy).

Powodzenia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki rds pojawił sie na wyświetlaczu :)

jednak navi nadal nie daje znać ... :(

przeszukałem pozostałe kanały

ale nic dotyczącego navi... masakra chyba nie uda mi sie

[br]Dopisany: 29 Lipiec 2009, 15:16_________________________________________________zabawne przejechalem jakies 100m i dopiero sie włączyl moze nie mial sygnalu gps...

Wiec teraz pozostaje odpalenie mapy polskiej i mozna korzystac :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Ci pisałem wcześniej

..."Rds z radia wyświetlił się praktycznie od razu, natomiast navi zadziałała za drugim uruchomieniem auta (prawdopodobnie wczytywał się soft z nowej mapy)..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzięki

właśnie ustawiłem sobie język ang.

oraz wypaliłem najnowsza wer. DX 2009/2010

Jeszcze raz wielkie dzięki !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...