Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rant w oponach - który największy?


rafalpe

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poruszyć temat wielkości ranatów ochronnych w oponach. 

Mam na myśli standardowy rozmiar czyli 245/40/18 na feldze 8J.

z tego co widziałem, różne opony mają różne wielkości rantów. Jedne są szerokie i sporo wystają poza felgę, inne niby są ale jakby ich nie było :)

planuję na lato kupić nowe opony i nie wiem która jaki ma rant. Zależy mi na szerokim, który będzie sporo wystawał poza felgę.

Mam teraz conti sportcontact 2 i rant jest naprawdę duży. Wcześniej miałem pirelki cinturato p7 i tez był duży. Za to kolega ma Vredestein i rantu prawie nie widać.

pytanie do kolegów, które opony mają szerokie ranty ochronne oprócz wyżej wymienionych? Oczywiście mówimy tylko o wskazanym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo modeli z homologacją Mercedesa, oznaczenie MO, ma duży rant ochronny, choć te same bez homologacji nie mają takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony które wystają za obrys felgi to specjalne opony z technologią rantu ochronnego na felgę. Wszystkie z nich generalnie mają podobną szerokość, musisz szukać opon z dodatkowymi oznaczeniami takimi jak np. FR, MO, MFS. Zależy jakiej klasy opon szukasz- mogę Ci polecić opony Goodyear EAGLE F1 ASSYMETRIC 3, one mają ten ochronny rant ale niestety cena to około 580- 600 zł za sztukę, z tańszych opon z tym rantem ochronnym jest jeszcze np. Uniroyal Rainsport 3 za około 480 zł ale opinie na temat tej opony są mocno podzielone- sporo osób mówi, że przez jej charakterystyczny bieżnik jest bardzo głośna, podczas jazdy przy 140 km/h podobno huczą.. i mają tendencje do "ząbkowania". A taką jeszcze tańszą alternatywą jest np. Barum Bravuris 3HM którego kupisz za około 360zł, opona budżetowa ale słyszałem sporo dobrych opinii na ich temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...