Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Ciężko się zbiera

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! Zauważyłem, że moja Audiczka ciężko się zbiera do 200 km/h. Czasem pod lekką górkę przy 150 pedał w podłodze i prędkość stoi w miejscu. Wiadomo, jest to tylko 130 km (nie wiem ile z nich zostało :P) Waga samochodu mała nie jest na taki silnik bo około 1,5 tony + kierowca 80 kg i pasażer 50 kg. Robiłem logi dynamiczne jakiś czas temu ale nie mogę ich wrzucić bo strona vaglog.com niestety nie działa. Przy niższych prędkościach wydaje się dosyć elastyczny. Turbo wydaje się w normie, logi przepływomierza pokazują to:

0,01 1428 560 597,8 4,8
0,4 1470 550 602,7 30,3
0,8 1533 840 637 4,8
1,2 1596 850 788,9 4,8
1,61 1680 850 970,2 4,8
1,99 1785 850 1141,7 4,8
2,39 1911 850 1151,5 4,8
2,79 2037 850 1146,6 4,8
3,17 2163 850 1131,9 4,8
3,58 2268 850 1166,2 4,8
3,98 2394 850 1141,7 4,8
4,36 2520 850 1136,8 4,8
4,76 2625 850 1127 4,8
5,16 2751 850 1048,6 4,8
5,56 2856 850 970,2 4,8
5,96 2961 850 926,1 4,8
6,37 3066 850 931 4,8
6,77 3171 850 950,6 4,8
7,17 3297 850 945,7 4,8
7,57 3381 850 945,7 4,8
7,97 3465 850 955,5 4,8
8,37 3549 850 950,6 4,8
8,75 3633 850 945,7 4,8
9,16 3738 850 945,7 4,8
9,56 3801 850 960,4 4,8
9,94 3885 850 965,3 4,8
10,34 3990 850 940,8 4,8
10,74 4053 850 950,6 4,8
11,13 4137 850 926,1 4,8
11,53 4221 850 911,4 4,8
11,93 4284 850 896,7 4,8
12,33 4347 850 891,8 4,8
12,73 4431 850 867,3 4,8

 

Auto nie kopci, przy odpalaniu strzeli sobie raz na czarno. Czasem, ale to nie zawsze na 4 biegu kiedy przekroczy 3 tyś obr to jest lekka dziurka na sekundę i czuć, że po chwili dalej przyśpiesza. Co to może być ? Myślicie żeby pojechać na hamownię sprawdzić ile zostało z 130 km :D? 

Pozdrawiam!

PS. Ścigając się z golfem 4 90 1.9 TDI 90 km (na hamowni wyszło 98) miałem duży problem, żeby mu uciec albo go przegonić. 

Edytowane przez Trybik152

Opublikowano

To wszystko wygląda całkiem w porządku. To, że MAF pokazuje więcej niż 850 mg to nie jest żaden problem, zdrowy MAF w TDI pokazuje właśnie na poziomie 1050 - 1100 mg i to jest normalne a i tak nie ma wpływu na dawkowanie paliwa, gorzej jakby zaniżał na tyle, że przycinał by dawkę... 

Opublikowano
  • Autor

Wtryski sprawdzałem, na 1, 2 i 4 wychodzi około do - 0.3 na 3 cylindrze + 0.80 także nawet tutaj chyba nie jest źle. Dziękuję ogólnie za odpowiedź, postawiłeś mnie trochę na nogi :) a co by tłumaczyło te sekundową odcinke na 4 biegu przy około 3 tys obrotów? Nie zawsze tak się dzieje. Raz na jakiś czas można powiedzieć. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.